REKLAMA

Jest nowa Opera 68. Przeglądarka ma wbudowanego... Instagrama

Przeglądarka Opera w wersji na Windowsa, macOS-a i Linuxa od dziś dostępna jest w nowej wersji. Największą ciekawostką jest integracja jej paska bocznego z niezwykle popularnym Instagramem.

22.04.2020 15.45
Opera 68 i Instagram zgraną parą. Wygodniej też zarządzać kartami
REKLAMA
REKLAMA

Opera zdaje się od długiego czasu kłaść szczególny nacisk na młodszą część internautów, stawiając na wygodę poruszania się w mediach społecznościowych czy na przyjemne surfowanie na urządzeniach z dotykowym ekranem. Sugeruje to również najważniejsza nowość desktopowej Opery 68, jaką jest dodanie integracji z usługą Instagram.

opera 68 instagram class="wp-image-1132378"

Usługa jest przy tym obsługiwana w pełni. Wystarczy kliknąć na boczny pasek przeglądarki w ikonę Instagramu, a wysunie się dedykowany mu pasek boczny. W nim mamy dostęp do wszystkich funkcji, w tym do Relacji, postów, wyszukiwarki czy wiadomości prywatnych. Boczny pasek można już od pewnego czasu zintegrować również z, między innymi, Messengerem, WhatsAppem i Telegramem.

Instagram w Operze 68 to nie jedyna nowość. Pojawiła się wyszukiwarka kart i jeszcze coś.

opera 68 instagram class="wp-image-1132381"

Wraz z Operą 68 pojawiła się wyszukiwarka otwartych kart, dostępna pod skrótem klawiszowym Ctrl + Spacja. Po jej uruchomieniu wystarczy wpisać nagłówek otwartej karty, by natychmiastowo się do niej przenieść. Funkcję tę docenią użytkownicy, którzy lubią pracować na wielu, często i kilkudziesięciu otwartych witrynach i aplikacjach.

REKLAMA

Ostatnia z nowości to miły drobiazg. Jeżeli kursorem najedziemy na kartę, która jest zduplikowana – a więc zawiera witrynę otwartą również w innej karcie – ta zostanie podświetlona na niebiesko, co ma stanowić sugestię, że można ją bezpiecznie zamknąć.

Opera zaktualizuje się do najnowszej wersji automatycznie, chyba że kiedyś zdecydowaliśmy inaczej.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA