REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Jest nowa Opera 68. Przeglądarka ma wbudowanego... Instagrama

Przeglądarka Opera w wersji na Windowsa, macOS-a i Linuxa od dziś dostępna jest w nowej wersji. Największą ciekawostką jest integracja jej paska bocznego z niezwykle popularnym Instagramem.

Opera 68 i Instagram zgraną parą. Wygodniej też zarządzać kartami
REKLAMA
138 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Opera zdaje się od długiego czasu kłaść szczególny nacisk na młodszą część internautów, stawiając na wygodę poruszania się w mediach społecznościowych czy na przyjemne surfowanie na urządzeniach z dotykowym ekranem. Sugeruje to również najważniejsza nowość desktopowej Opery 68, jaką jest dodanie integracji z usługą Instagram.

opera 68 instagram class="wp-image-1132378"

Usługa jest przy tym obsługiwana w pełni. Wystarczy kliknąć na boczny pasek przeglądarki w ikonę Instagramu, a wysunie się dedykowany mu pasek boczny. W nim mamy dostęp do wszystkich funkcji, w tym do Relacji, postów, wyszukiwarki czy wiadomości prywatnych. Boczny pasek można już od pewnego czasu zintegrować również z, między innymi, Messengerem, WhatsAppem i Telegramem.

Instagram w Operze 68 to nie jedyna nowość. Pojawiła się wyszukiwarka kart i jeszcze coś.

opera 68 instagram class="wp-image-1132381"

Wraz z Operą 68 pojawiła się wyszukiwarka otwartych kart, dostępna pod skrótem klawiszowym Ctrl + Spacja. Po jej uruchomieniu wystarczy wpisać nagłówek otwartej karty, by natychmiastowo się do niej przenieść. Funkcję tę docenią użytkownicy, którzy lubią pracować na wielu, często i kilkudziesięciu otwartych witrynach i aplikacjach.

REKLAMA

Ostatnia z nowości to miły drobiazg. Jeżeli kursorem najedziemy na kartę, która jest zduplikowana – a więc zawiera witrynę otwartą również w innej karcie – ta zostanie podświetlona na niebiesko, co ma stanowić sugestię, że można ją bezpiecznie zamknąć.

Opera zaktualizuje się do najnowszej wersji automatycznie, chyba że kiedyś zdecydowaliśmy inaczej.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA