REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Pierwsza polska gra wyłącznie na PlayStation 5 i Xbox Series X to Observer System Redux

Studio Bloober Team postanowiło odsłonić karty, oficjalnie zapowiadając grę na PC, PlayStation 5 oraz Xboksa Series X. Ich Observer System Redux to ulepszona wersja naprawdę dobrej gry przygodowej z 2017 r.

17.04.2020
17:21
Observer System Redux pierwszą polską grą na PS5 i XSX
REKLAMA
REKLAMA

Gdy Observer zadebiutował na rynku trzy lata temu, bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Futurystyczna przygoda w krakowskiej kamienicy zrobiła na mnie wrażenie pobocznymi wątkami, dodatkowymi misjami, klimatem oraz ciekawą narracją. W moim mniemaniu Observer to najlepsza gra z portfolio Bloober Team (lepsza niż Blair Witch), a także trampolina tego studia do pierwszej ligi krajowych producentów gier wideo.

Teraz futurystyczny thriller powraca jako Observer System Redux na PS5 oraz XSX.

Observer System Redux to pierwsza gra tworzona w Polsce, która została oficjalnie zaprezentowana wyłącznie na następną generację sprzętu Sony i Microsoftu, posiadając przybliżoną datę premiery. Bloober Team przygotował materiał wideo, na którym możemy zobaczyć ulepszoną oprawę wizualną omawianego tytułu. Jakościowy skok graficzny wykorzystujący dodatkową moc PlayStation 5 oraz Xboksa Series X jest widoczny gołym okiem.

Rutger Hauer ma jeszcze więcej głębokich zmarszczek i jeszcze wnikliwsze spojrzenie. Portier grany przez Arkadiusza Jakubika został stworzony w zasadzie na nowo. Oświetlenie jarzy się mocniej, a także mocniej i częściej odbija się od sąsiadujących powierzchni? Czyżby HDR? A może Bloober poszedł na całość i wprowadził do wirtualnego środowiska system oświetlenia w czasie rzeczywistym - ray tracing? Skoro zwiastun został opublikowany w 4K i 60 fps-ach, można przypuszczać, iż sama gra będzie działała dokładnie tak samo.

Najbardziej cieszy mnie jednak kompletnie nowa zawartość.

 class="wp-image-1128940"

Już wersja z 2017 r. zyskała moje uznanie za dodatkowe historie, lokacje i zadania, realizowane zaraz obok głównego wątku fabularnego. Krakowska kamienica z przyszłości skrywała wiele ciekawych tajemnic. Zwłaszcza po zejściu do piwnic. Mam nadzieję, że Observer System Redux będzie oferował jeszcze więcej tego typu opcjonalnych, ale bardzo satysfakcjonujących smaczków dla uważnych eksploratorów.

REKLAMA

Observer System Redux zadebiutuje na PC, PlayStation 5 oraz Xboksie Series X w zimowym okresie świątecznym 2020 r. Czyli wtedy, kiedy nowe konsole będą miały swoją premierę. Czyżby Bloober Team chciał stworzyć tytuł gotowy na start nowych platform? To byłoby coś imponującego. Polska gra zasługuje na znacznie więcej uwagi w mediach, a obecność w katalogu startowym nowych konsol mogłaby znacząco wpłynąć na promocję tego udanego thrillera.

Trzymam kciuki!

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA