REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

Trzymaj się! Oto nowe reakcje na Facebooku na czas pandemii

Facebook wprowadza nowe reakcje, które będziemy mogli dodawać do wpisów, a także do wiadomości na Messengerze. To odpowiedź na pandemię koronawirusa i chęć pokazania troski o druga osobę.

17.04.2020
16:49
facebook nowe reakcje
REKLAMA
REKLAMA

Do sześciu podstawowych reakcji na Facebooku co jakiś czas dołącza nowa, która jest obecna tylko przez jakiś czas. Przykładem takiej reakcji był np. kwiatek, którym można było reagować na posty przy okazji dnia matki.

Facebook uznał, że czas pandemii i przymusowego pobytu w domu jest okresem, w którym przyda się nowa reakcja. Dlatego w serwisie pojawiają się reakcje oznaczające troskę.

Nowa reakcja na Facebooku to „Trzymaj się”. Ma symbolizować troskę.

Reakcja „Trzymaj się” wygląda jak emoji przytulające serce. Dodanie takiej reakcji ma wyrażać troskę o osobę, która dodała wpis na Facebooku. W dobie kryzysu gospodarczego i dość ponurych nastrojów społecznych, Facebook uznał, że taka reakcja przyda się w serwisie.

facebook nowe reakcje class="wp-image-1129039"

I faktycznie, dotychczasowy arsenał reakcji był niewystarczający. Bo jak zareagować na wpis, w którym czytamy, że znajomy stracił pracę? Polubienie lub serce wygląda jak policzek. Najbardziej adekwatną reakcją była dotychczasowa „przykro mi”, ale Facebook uznał, że nie jest ona wystarczająco budująca. Stąd dodanie nowego wariantu, który w domyśle ma podnosić na duchu autora wpisu.

Nowa reakcja wygląda inaczej na Facebooku i Messengerze.

facebook nowe reakcje class="wp-image-1129036"

Messenger również zostanie wzbogacony o nową reakcję, ale w tej aplikacji przyjmie ona postać fioletowego serca. Możemy je dodać do poszczególnych wiadomości w tym komunikatorze.

REKLAMA

Nie widzisz jeszcze nowych reakcji na Facebooku? Musisz chwilę poczekać.

Facebook wdraża nowość globalnie, więc trafi ona również do ciebie. Proces wdrażania rozpoczyna się dziś (w piątek), ale z uwagi na potężne rozmiaru serwisu, może potrwać kilka dni.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA