REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. RTV

Koniec z przypadkowym zatrzymaniem filmu. Netflix wprowadza blokadę ekranu w aplikacji na Androida

Ile razy przekręcając się leniwie w pościeli niechcący kliknęliśmy w coś na ekranie, co wstrzymało odtwarzanie serialu na Netfliksie? Jeżeli używamy telefonu bądź tabletu z Androidem, to przestaje być problemem.

21.04.2020
11:14
netflix blokada ekranu
REKLAMA
REKLAMA

W Sklepie Play pojawiła się nowa wersja aplikacji Netflix, która wprowadza pewien bardzo sympatyczny drobiazg. Jest to funkcja blokowania interfejsu, a więc chroniąca nas przed przypadkowym dotknięciem ekranu podczas oglądania filmu bądź serialu. Nie jest ona doskonała – o czym za chwilę – ale na pewno przez wielu użytkowników wyczekiwana.

Blokada ekranu w aplikacji Netflix na Androida – jak to działa?

Po zastosowaniu aktualizacji – ta dokona się automatycznie na domyślnych ustawieniach urządzenia – funkcja blokowania ekranu w aplikacji Netflix dostępna będzie w widoku odtwarzanego serialu, a więc tam, gdzie znajdują się również kontrolki odtwarzania czy zmiany języka. Po uaktywnieniu tej funkcji aplikacja przestanie reagować na jakiekolwiek dotknięcia palcem poza tymi wycelowanymi w ikonę blokady.

netflix blokada ekranu class="wp-image-1130938"
REKLAMA

Niestety, jak już wspominałem, mechanizm nie jest doskonały. Funkcja ta blokuje interfejs Netflixa, jednak nie blokuje interfejsu całego telefonu. Jeżeli więc przypadkowo wykonamy gest przełączania aplikacji na inną czy pokazania ekranu domowego Androida, netflixowa blokada nas przed tym nie uchroni.

Na szczęście i tak lepiej mieć częściową ochronę niż żadną – to mile widziana nowość. I już dostępna dla wszystkich zgodnych z aplikacją urządzeń. Szkoda, że na razie nie w wersji na iOS-a.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA