REKLAMA

Microsoft przypilnuje, byśmy pisali poprawną polszczyzną w Chromie i Edge'u

W Chrome Web Store i Microsoft Store pojawiło się rozszerzenie Redaktor. Wprowadza ono do przeglądarki mechanizmy korekty językowej, które do tej pory były dostępne tylko w aplikacjach Office i SwiftKey.

01.04.2020 08.53
microsoft redaktor chrome edge
REKLAMA
REKLAMA

Microsoft rezygnując z marki Office 365 na rzecz Microsoft 365 zapowiedział, że nowy pakiet usług ma być czymś więcej niż tylko abonamentem na dobrze znane usługi Word, Excel i PowerPoint. Pierwszą z nowości dla abonentów możemy poznać już dziś. Jest to usługa Redaktor, która od dziś jest dostępna przez rozszerzenie dla przeglądarek Chrome i Edge.

Redaktor do tej pory był testowany w ramach rozszerzenia Office Online. Dziś jednak owo rozszerzanie zostało zaktualizowane, usuwając z niego wersję beta nowej usługi. Ta doczekała się dedykowanego rozszerzenia, które jest dostępne zarówno na Chrome Web Store, jak i na Microsoft Store.

Redaktor firmy Microsoft ma być konkurencją dla Grammarly. Sprawdza czy piszesz bez błędów ortograficznych czy językowych w przeglądarkach Chrome i Edge.

microsoft redaktor chrome edge class="wp-image-1118464"

Po zainstalowaniu i zalogowaniu się na nasze Konto Microsoft lub Azure Active Directory, Redaktor zaczyna na bieżąco sprawdzać to, co wpisujemy w pola tekstowe. Użytkownicy bez aktywnego abonamentu Microsoft 365 (dawniej Office 365) mogą liczyć na podstawową funkcjonalność, jaką jest podkreślanie błędów ortograficznych. Abonenci mogą liczyć na zaawansowaną korektę gramtyczno-stylistyczną i pełną moc narzędzi językowych Office w naszej przeglądarce.

microsoft redaktor chrome edge class="wp-image-1118467"
REKLAMA

Redaktor obsługuje bardzo wiele języków, w tym język polski. Niestety nie można go ustawić tak, by pilnował pisowni w kilku wybranych przez nas językach równocześnie. Jeżeli więc często piszemy – na przykład – zarówno po angielsku jak i po polsku, za każdym razem musimy zmieniać ustawienia rozszerzenia Redaktor. Dodatkowo, rozszerzenie jeszcze nie działa ze wszystkimi aplikacjami webowymi – w tym z Dokumentami Google, edytorem wizualnym WordPressa i Disqusem. Te braki mają być niebawem uzupełnione.

Na razie nie wiadomo czy Redaktor pojawi się w wersjach na inne przeglądarki. Te obsługujące rozszerzenia z Chrome Web Store powinny współpracować z nową propozycją od Microsoftu. Użytkownicy Firefoxa i Safari na razie jednak muszą obejść się smakiem.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA