Mądra Babcia z Alior Bankiem nauczą seniorów bankowania online

Lokowanie produktu

Beata Borucka, autorka blogu „Mądra Babcia”, przy wsparciu Alior Banku, będzie w czasie pandemii koronawirusa pokazywać seniorom, że nie ma powodów, by bać się bankowości cyfrowej, która może okazać się po prostu bardzo pomocna.

22.04.2020 17.18
Alior-Bank-Program-Bezcenne-Chwile

Alior Bank objął patronatem cykl filmów edukacyjnych pt. „Babcia na bank”, który ma ułatwić osobom starszym poruszanie się w wirtualnym świecie, a tym samym ułatwią im codzienne funkcjonowanie. Za opracowaniem tych filmów stoi Beata Borucka, autorka blogu „Mądra Babcia”, która będzie chciała pokazać przede wszystkim seniorom, że bankowość cyfrowa to jeden z tych mechanizmów, który pozwala nam zostawać w domu, ale przy okazji pozwala realizować wiele zadań.

Mądra Babcia co tydzień na YouTubie

Edukacyjne filmy, których celem jest przekazanie praktycznych informacji o bankowości internetowej i mobilnej będą uczyć m.in. opłaty rachunków i zakupów przez internet oraz korzystania z karty płatniczej bedą pojawiać się raz w tygodniu na kanale YouTube „Mądra Babcia”.

Beata Borucka, autorka bloga, przekonuje, że w obecnej sytuacji pomoc seniorom, to już nie tylko dobra wola, a jednak bardziej odpowiedzialność społeczna.

Kolejny krok Alior Banku w walce z wykluczeniem cyfrowym

Włączenie się w akcję Alior tylko potwierdza konsekwentne działania tego banku w walce z wykluczeniem cyfrowym. Jedną z wcześniejszych takich inicjatyw były warsztaty dla seniorów przeprowadzone w zeszłym roku. W ramach programu pilotażowego eksperci banku uczyli klientów 60+, jak bezpiecznie zarządzać finansami online. Osoby starsze pod okiem doradców bankowych dowiedziały się, jak obsługiwać kanały cyfrowe banku.

Teraz Alior Bank rusza z kolejną kampanią społeczną - #TerazTwojaKolej, która będzie skierowana poprzez social media do obecnych klientów banku. Jej celem będzie też aktywizacja seniorów. Alior chce do tego włączyć jak najliczniejszą grupę młodych ludzi.

*Materiał powstał we współpracy z Alior Bankiem

Lokowanie produktu
Najnowsze