REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Nie pójdziemy z torbami. Znamy polską datę premiery oraz cenę zestawu LEGO Super Mario

Zestaw startowy LEGO Super Mario z figurką głównego bohatera gier Nintendo pojawi się w Polsce 1 sierpnia 2020 r. Pudełko będzie można nabyć za 249 zł.

07.04.2020
19:32
LEGO Super Mario w Polsce: znamy cenę i datę premiery
REKLAMA
REKLAMA

LEGO Super Mario to nowa seria klocków tworzonych we współpracy z Nintendo. Globalna premiera zestawu startowego została zaplanowana na 1 sierpnia 2020 r. Dokładnie w tym samym czasie LEGO Super Mario zadebiutuje w Polsce. Osoby chcące zapewnić sobie produkt w dniu premiery będą mogły złożyć zamówienia przedpremierowe w popularnych sklepach internetowych.

Startowy zestaw LEGO Super Mario został wyceniony na 249 zł.

To bardzo, bardzo przyzwoita cena. Obawiałem się, że LEGO będzie chciało za swój innowacyjny produkt znacznie więcej. Wszystko przez interaktywną figurkę z kilkoma panelami LED (oczy, usta, brzuch), która w czasie rzeczywistym reaguje na zmianę otoczenia. Czujnik koloru, żyroskop i akcelerometr pozwalają kwadratowemu Mario oszacować położenie w przestrzeni. Hydraulik wie, kiedy stąpa po lawie, a kiedy skacze po głowie przeciwnika.

Zdolność figurki do rozpoznawania zmiennych elementów sprawia, że Mario może przeżywać przygody na torze z klocków tak samo, jak robi to w grach wideo. Bohater zbiera monety, walczy z przeciwnikami i omija rozpadliny oraz pułapki. Jego celem jest dotarcie do flagi umieszczonej na drugim końcu własnoręcznie zbudowanego toru. Dla mnie rewelacja.

 class="wp-image-1122793"
 class="wp-image-1122796"

Zestaw startowy będzie się składał z 231 elementów i 7 interaktywnych sekcji.

Wśród interaktywnych elementów znajdziemy m.in. przeciwników Bowsera Jr. oraz grzybka Goombę, a także charakterystyczny kwadrat ze znakiem zapytania. Liczba atrakcji może nie powala na kolana, ale musimy brać pod uwagę, że sercem zestawu początkowego jest interaktywna figurka Mario (baterie trzeba kupić oddzielnie). Przy cenie na poziomie 249 zł dosyć trudno zarzucić producentowi zbytnią powściągliwość w dosypywaniu klocków.

Jednocześnie LEGO pochwaliło się dwoma zestawami rozszerzającymi, jakie pojawią się już po premierze LEGO Super Mario. Pierwszy to ruchoma pułapka z dwoma żarłocznymi roślinami. Drugim jest efektowny zamek Bowsera, czyli głównego przeciwnika Mario. Przyznam, że taki zamek sam z chęcią bym ułożył. Jako część toru przeszkód musi prezentować się bardzo okazale.

 class="wp-image-1122781"
REKLAMA
 class="wp-image-1122778"

LEGO Super Mario zadebiutuje w Polsce 1 sierpnia 2020 r. Zestaw początkowy z figurką będzie kosztował 249 zł. Luigi wciąż poszukiwany.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA