REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

To było do przewidzenia. Sprzedaż konsol do gier rośnie podczas epidemii COVID-19

Przymus pozostawania w domu powoduje, że musimy szukać sobie nowych zajęć. Wielu z nas decyduje się na powrót do świata gier wideo i zamawia w sklepach internetowych PlayStation, Xboxa lub Switcha.

01.04.2020
9:44
konsole gry koronawirus
REKLAMA
REKLAMA

Redakcja GamesIndustry.biz zdobyła najnowsze dane sprzedażowe konsol do gier z 17 światowych rynków. Te nie okazały się dla nikogo większym zaskoczeniem, stanowiąc raczej potwierdzenie czegoś, czego wielu z nas się domyślało. Czas epidemii to również czas dużego popytu na gry wideo. I na sprzęt, który pozwala się nimi bawić.

Według danych z tygodnia 16-22 marca sprzedaż konsol do gier odnotowała gigantyczny, 155-procentowy wzrost. Tylko w te siedem dni Sony, Microsoft i Nintendo sprzedały łącznie ponad 259 tys. urządzeń PlayStation, Xbox i Switch. Podobno wszystkie trzy konsole cieszą się ardzo dużym zainteresowaniem.

Ogromny popyt na konsole do gier w krajach szczególnie dotkniętych epidemią koronawirusa.

Warto zaznaczyć, że konsole z rodziny Xbox One i PlayStation 4 mają wkrótce być zastąpione przez urządzenia nowej generacji. Jest to więc okres, który zazwyczaj wiąże się z niższą sprzedażą niż zwykle – gracze wolą poczekać z inwestycją i wydać pieniądze na nowszy sprzęt. Potrzeba odstresowania i zajęcia czymś czasu wydaje się jednak być silniejsza.

Na włoskim rynku sprzedaż konsol odnotowała 84-procentowy wzrost w pierwszym tygodniu kwarantanny. Na hiszpańskim rynku w tym samym czasie sprzedawcy odnotowali 66,1-procentowy wzrost, na francuskim zaś 140,6-procentowy. Rekordzistami są jednak Wielka Brytania i Australia, gdzie odnotowano odpowiednio 250- i 285,6-procentowe wzrosty.

Nikt nie powinien być zdziwiony. Sam spędzam dużo więcej czasu z moim Xboxem.

Ja akurat nie mam więcej czasu do zabicia – od wielu lat pracuję w domu, więc w kwestii realizacji służbowych obowiązków u takich jak ja zmienia się niewiele. Czasu wolnego wręcz mam mniej, z uwagi na konieczność pomocy znajdującym się w grupie podwyższonego ryzyka bliskim.

REKLAMA

Gry wideo to jednak doskonały sposób na odwrócenie uwagi od panującego kryzysu. Stres nie jest potrzebny, wpływa negatywnie na produktywność czy zdrowie. Konsola do gier to dobry zakup, nie tylko w tych trudniejszych czasach. Zwłaszcza że każda z konsol oferuje multum gier, które powinny zaspokoić nawet najbardziej wyrafinowane gusty.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA