1. SPIDER'S WEB
  2. Tech
  3. Technologie
  4. Zakupy

Na tej stronie sprawdzisz, który sklep ma wolne terminy dostaw zakupów spożywczych

Zakupy spożywcze przez internet. Sprawdź najszybszy termin dostawy

Ruszyła nowa usługa Sprawdź Termin Dostawy – na razie w powijakach, ale już dziś dzięki niej zobaczysz, ile będzie trzeba czekać na dostawę zakupów z warszawskich hipermarketów. Mina może zrzednąć.

Stosowanie się do bardzo mocno rekomendowanej społecznej izolacji ma nam pomóc w walce z rozprzestrzeniającą się zarazą COVID-19. To oznacza, że staramy się nie wychodzić z domu bez wyraźnej potrzeby. Nic więc dziwnego, że ogromną popularność zyskują zakupy przez Internet. Również te codzienne, spożywcze, a nie tylko okazjonalne związane z odzieżą, elektroniką i podobnymi.

Niestety mieszkając w Warszawie korzyści z usług zapewniających dostawę zakupów pod drzwi są dość teoretyczne. Co prawda niemal wszystkie sieci hipermarketów taką usługę zapewniają, jednak olbrzymi i niespodziewany popyt sprawiają, że terminy dostaw są w zasadzie absurdalne.

Wiemy o tym za sprawą Kiedy Termin Dostawy – niedawno uruchomionej usłudze do sprawdzania terminów dostaw zakupów z hipermarketów.

kiedy termin dostawy

Aplikacja webowa ma na razie prostą konstrukcję, wręcz elementarną. Swoim zasięgiem obejmuje tylko Warszawę i cztery sieci handlowe – choć twórcy zapowiedzieli w korespondencji do nas, że planują dodać kolejne sieci. Na dziś nie jest wymagane zakładanie konta, oglądanie reklam, dzielenie się danymi czy uiszczanie opłaty. Witryna prezentuje najbliższe terminy dostawy w każdej z sieci, segregowane po kryterium cenowym.

Jak z pewnością zwróciliście uwagę na załączonym zrzucie ekranowym, szanse na zrobienie zakupów i dostawę w sensownym terminie mamy na dziś w zasadzie tylko w jednej z sieci. Pozostałe są tak przeciążone, że albo nie przyjmują zamówić, albo oferują najbliższy termin dostawy za niemal miesiąc. Tylko jedna sieć handlowa – jak deklaruje – jest w stanie dostarczyć zakupy na kolejny dzień.

Pamiętajmy, by zachować wszelkie środki ostrożności podczas wyprawy na zakupy – zasłaniajmy nos i usta, używajmy rękawiczek i trzymajmy się w bezpiecznej od siebie odległości. To jedyna droga byśmy jak najszybciej wrócili do normalności.