REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Bankowość

Google kopiuje Apple’a, wprowadzi na rynek własną kartę płatniczą

W wybranych rejonach świata użytkownicy usług Apple’a mogą sprawić sobie Apple Card, a więc fizyczną kartę płatniczą z funkcjami ułatwiającymi zakupy w cyfrowych sklepach firmy. Podobny produkt chce wprowadzić Google.

18.04.2020
10:42
karta płatnicza google
REKLAMA

Dobre pomysły warto kopiować? Jeżeli tak, to do takich pomysłów należy zdaniem Google’a Apple Card. Jak wynika z informacji pozyskanych przez redakcję Techcruncha, Google pracuje nad kopią tego produktu. Nie będzie jednak ona wierna.

REKLAMA

Poza oczywistym powiązaniem z systemem płatności Google Pay, różny jest sam charakter karty. Apple oferuje swoim użytkownikom kartę kredytową, podczas gdy ta od Google’a ma być kartą debetową. Partnerami Google’a są, między innymi, Citi, Stanford Federal Credit Union i Visa.

Google Card, czyli karta debetowa dla użytkowników Androida i usług Google.

Widoczna w ilustracji otwierającej ten tekst karta to ponoć najpewniej finalny projekt jej wyglądu, a nie tylko szkic koncepcyjny. Nie znamy jednak szczegółów dotyczących daty premiery i prawdę powiedziawszy nikt nawet nie potwierdził, że ma faktycznie trafić na rynek. Zakładamy, że podobnie jak Apple Cart, karta debetowa Google’a nie będzie dostępna w Polsce.

karta płatnicza google
REKLAMA

Zakupy dokonane przez kartę Google’a będzie można śledzić i analizować w aplikacji Google Pay, jeżeli ta wejdzie jednak na rynek. Nie są znane szczegóły jakichkolwiek programów lojalnościowych czy rabatowych.

To nie jest pierwsza przygoda Google’a z fizyczną kartą płatniczą – firma już raz, bez większych sukcesów, oferowała coś nieco podobnego przy okazji promowania usługi Google Wallet. Może tym razem znajdzie więcej zainteresowanych klientów.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA