REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

iOS 13.4.1 i iPadOS 13.4.1 już dostępne. Apple łata błąd związany z komunikatorem FaceTime

Apple udostępnił właśnie aktualizację swoich mobilnych systemów operacyjnych. iOS 13.4.1 i iPadOS 13.4.1 są już dostępne do pobrania.

07.04.2020
20:59
iOS 13 4 1
REKLAMA

iOS 13.4 i iPadOS 13.4 wprowadziły na iPhone’y i iPady szereg usprawnień, w tym przede wszystkim natywną obsługę myszy i trackpadów na tabletach firmy z Cupertino. Oprócz tego pojawiła się wreszcie możliwość udostępniania folderów w chmurze na iCloud Drive oraz kilka innych nowości. Niestety wraz z nimi pojawiły się też nowe błędy.

REKLAMA

Z tego powodu, chociaż systemy mobilne iOS 13.4 oraz iPadOS 13.4 udostępniono oficjalnie zaledwie dwa tygodnie temu, Apple już teraz wydał pierwszą łatkę. Firma skupiła się podczas prac nad iOS 13.4.1 oraz iPadOS 13.4.1 na usprawnieniu jednej konkretnej funkcji, jaką są wideorozmowy z wykorzystaniem preinstalowanej przez producenta aplikacji.

Apple naprawia FaceTime

W dobie koronawirusa wiele firm przeszło na pracę zdalną, a ludzie na całym świecie, jeśli tylko mogą, siedzą w domach i kontaktują się teraz z bliskimi przez internet. To kiepski moment na awarię komunikatora do wideorozmów, a właśnie z taką usterką borykali się przez ostatnie dwa tygodnie posiadacze sprzętów Apple’a.

Na szczęście problem nie był zbyt poważny i dotykał tylko te osoby, które chciały wykonać połączenie poprzez aplikację FaceTime z urządzenia z systemem iOS 13.4 lub iPadOS 13.4 do osoby korzystającej ze sprzętu z system iOS 9.3.6 (lub starszym) oraz OS X El Capitan 10.11.5 (lub starszym). iOS 13.4.1 oraz iPadOS 13.4.1 ten problem rozwiązują.

Co jeszcze wprowadzają iOS 13.4.1 oraz iPadOS 13.4.1?

REKLAMA

Oprócz tego Apple naprawił zarówno na iPadach, jak i na iPhone’ach problem z Bluetooth, który mógł powodować problemy podczas aktywowania tego modułu z poziomu menu szybkiego dostępu. Oprócz tego pojawiła się poprawka, która sprawia, że aktywacja latarki z poziomu Control Center na wybranych tabletach Apple’a z linii Pro będzie teraz działać poprawnie.

Apple niestety nadal nie wycofał się z pomysłu, by każdorazowe dodanie artykułu do listy Czytelnia w Safari potwierdzać okienkiem typu pop-up. W rezultacie osoby korzystające na co dzień z czytników RSS nadal będą się czuły jak za czasów systemu Windows Vista, gdy byliśmy zbyt często atakowani komunikatami związanymi bezpieczeństwem…

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA