1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Huawei Video może stać się twoją ulubioną wypożyczalnią filmów i seriali

Lokowanie produktu

Aplikacja Huawei Video do tej pory służyła wyłącznie za systemowy odtwarzacz plików wideo w systemie EMUI. Jednak od niedawna w Polsce jej funkcjonalność została gruntownie poszerzona. To w zasadzie niemal pełnoprawna usługa VOD.

06.04.2020
19:58
Huawei Video to świetna wypożyczalnia filmów i seriali

Coraz więcej producentów telefonów komórkowych stawia na dodatkowe funkcje multimedialne, a na rynku VOD pojawia się coraz więcej i więcej graczy. Niektórzy z was prawdopodobnie tego nie wiedzą, ale Huawei już dłuższy czas temu dostrzegł potencjał oferowania własnej usługi filmowej. Huawei Video funkcjonuje już od długiego czasu we Włoszech i Hiszpanii. A teraz trafia do Polski.

Czym właściwie jest Huawei Video?

huawei video recenzja class="wp-image-1119025"

Huawei na razie nie zdecydował się na stworzenie w pełni autorskiej usługi VOD z własnymi produkcjami. Firma ma nieco inny pomysł na swoją aplikację. Zamiast tworzyć konkurencję dla podobnych usług firma postanowiła z nimi współpracować. W ramach Huawei Video nie zobaczymy żadnych Huawei Originals czy podobnych. Nie szkodzi.

Aplikacja agreguje bowiem treści od swoich partnerów. W jest ich bardzo, bardzo wiele. Ile dokładnie? Trudno zliczyć. Posłużę się tylko cytatem z informacji prasowej producenta, w której wspomina, że w bieżącym roku Huawei Video wzbogaciło się o ponad 50 000 nowych tytułów, w tym 30 000 treści bezpłatnych. A więc jest ich co najmniej 50 tys., i codziennie przybywa nowych.

Jakie filmy, seriale i programy znajdziemy w Huawei Video?

Huawei Video udostępnia treści od następujących partnerów:

  • Rakuten TV – cyfrowa wypożyczalnia filmów, w tym najnowszych i w wysokiej jakości;
  • FilmBox – jedna z największych wypożyczalni filmów;
  • BBC News – serwisy informacyjne;
  • BazaarTV – materiały wideo o modzie;
  • Stingray – koncerty muzyczne;
  • DailyMotion – społecznościowa usługa wideo, w założeniach przypominająca YouTube’a;
  • ToonGoggles – filmy animowane dla dzieci;
  • The Explorers – filmy dokumentalne

Na brak różnorodności nie możemy więc narzekać. Mamy krótkie i długie produkcje. Filmowe nowości jak i dostęp do kultowych produkcji. Kreskówki dla najmłodszych. Programy edukacyjne. Serwisy informacyjne.

huawei video recenzja class="wp-image-1119040"

Łatwo się też w tym wszystkim odnaleźć. Zakładka Ulubione pozwala spersonalizować i dostosować listę kanałów, które oglądamy najchętniej. Apka obsługuje też pobieranie treści do swojej pamięci – jeżeli chcemy jakiś materiał obejrzeć później, w miejscu o słabszym zasięgu sieci internetowej.

Ile kosztuje korzystanie z Huawei Video?

Z uwagi na powiązanie z partnerami, nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Aplikacja Huawei Video jest bowiem pośrednikiem do zasobów usług VOD, nie może więc ustalać spójnej polityki cenowej. Na szczęście Huawei postarał się, by dobór partnerów był nie tylko atrakcyjny jakościowo, ale i cenowo.

huawei video recenzja class="wp-image-1119034"

Wypożyczenie płatnego i nowego filmu kosztuje 8,99 zł w wersji SD i 14,99 zł w wersji HD. Po dokonaniu płatności na obejrzenie owego filmu mamy 48 godzin. Mimo starań nie znalazłem nic droższego – niecałe 15 zł za około dwóch godzin dobrej zabawy brzmi bardzo rozsądnie. Ale da się i taniej.

huawei video recenzja class="wp-image-1120714"

Smętarz dla zwierzaków, a więc zeszłoroczny horror będący ekranizacją znanej książki pod tym samym tytułem, dostępny jest za mniej niż 9 zł.

huawei video recenzja class="wp-image-1120720"

Nie brakuje też propozycji dla najmłodszych. W tym nowości prosto z kina, jak druga część Sekretnego życia zwierzaków domowych. Ponownie poniżej 15 zł.

huawei video recenzja class="wp-image-1120726"

Nawet Spider's Web udało mi się tam znaleźć. Rzecz jasna chodzi o film Pająk w sieci, całkiem niezły zeszłoroczny thriller z Benem Kingsleyem i Monicą Belucci. W cenie, ponownie, poniżej 15 zł.

Aplikacja uwzględnia też abonamenty czy programy lojalnościowe swoich partnerów. Jeżeli więc mamy w danej usłudze partnerskiej wykupioną jakąś subskrypcję, Huawei Video ją uwzględni i zaoferuje dodatkowe treści lub niższe ceny. Konta i subskrybcje można też zakładać i kupować z poziomu aplikacji Huaweia. Wyjątek stanowi tu tylko usługa Rakuten, w której musimy ręcznie założyć konto na jej stronie domowej.

Jak skorzystać z Huawei Video?

Aplikacja w swojej nowej wersji dostępna jest na razie wyłącznie na telefonach Huawei P40 i P40 Pro (fabrycznie) oraz Huawei Mate 30 Pro i P40 lite (w ramach aktualizacji z poziomu AppGallery). Docelowo jednak wszystkie telefony z systemem EMUI 8.0 lub nowszym mają otrzymać jej nową wersję. Producent twierdzi, że aktualizacja dla wszystkich urządzeń z wyżej wskazanym systemem ma być dostępna do końca bieżącego miesiąca.

huawei video recenzja class="wp-image-1119037"

A co z dużym ekranem? Huawei Video powstał z myślą o użytkowników telefonów i nie jest dostępny jako aplikacja telewizyjna. Nie szkodzi. Na szczęście aplikacja na telefonie wysłać odtwarzane na niej wideo do telewizora przez funkcję klonowania ekranu.

Na rynku urządzeń z systemami androidopodobnymi Huawei Video jest w zasadzie propozycją unikatową. Na dodatek bardzo udaną, a sam producent obiecuje, że ma być jeszcze lepiej. Z entuzjazmem trzymam za słowo.

*Tekst powstał przy współpracy z firmą Huawei

Lokowanie produktu
Najnowsze
Zobacz komentarze