REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Google Telefon dla każdego? Aplikacja zaczęła się pojawiać w różnych telefonach

Google Telefon to domyślna aplikacja do telefonowania w urządzeniach Pixel, Android One i z systemem MIUI. Nie była dostępna dla pozostałych telefonów z Androidem… aż do teraz.

11.04.2020
10:15
Google Telefon na nowych urządzeniach z Androidem. Czy warto?
REKLAMA
REKLAMA

Posiadacze różnych modeli telefonów zaczęli donosić na forum serwisu XDA, że widzą w Sklepie Play aplikację Google Telefon z możliwością jej pobrania i instalacji. Aplikacja do tej pory była zarezerwowana wyłącznie dla małej grupy urządzeń z czystym Androidem oraz dla telefonów Xiaomi na rynek europejski.

Tymczasem posiadacze telefonów Oppo FInd X2 Pro, Asus ZenFone 6 i LG V60 mogą już pobrać aplikację. Posiadacze telefonów Samsunga zgodnie, niezależnie od modelu, informują o braku możliwości instalacji. Podobnie ma się sytuacja z telefonami OnePlus.

Google Telefon na telefonach z Androidem – czy warto instalować?

google telefon sklep play class="wp-image-1125697"
REKLAMA

To zależy od funkcjonalności aplikacji, którą dostarczył nam producent telefonu. Niewykluczone, że ta którą już mamy okaże się wygodniejsza i zawierająca ciekawsze lub lepiej zrobione dodatki. Google Telefon ma jednak czym kusić. Jest to głębsza integracja z komunikatorem Duo w kwestii wideorozmów, funkcja ostrzegająca przed spamem reklamowym czy możliwość zwinięcia widoku aplikacji do okienka, co ułatwia korzystanie z innych appek podczas połączenia.

Nie jest w tej chwili jasne czemu Telefon od Google’a stał się możliwy do pobrania na nowej grupie urządzeń, która zdaje się być dobrana losowo. Możliwe że tak po prostu Google Telefon staje się domyślną aplikacją do dzwonienia na nowych liniach produktowych. Możliwe też, że apka stanie się dostępna dla wszystkich. Ale i niewykluczone, że to wszystko pomyłka jakiegoś technika i że niedługo Google Telefon znów będzie dostępny wyłącznie dla specyficznej grupy telefonów.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA