REKLAMA

Zegarki Samsunga zmierzą ciśnienie krwi. Funkcję certyfikowało koreańskie ministerstwo zdrowia

Zegarki Samsunga mają już wiele funkcji pomagających nam dbać o zdrowie i kondycję. Ten najnowszy, a także jego następcy, wkrótce zaoferują kolejną: będą potrafiły mierzyć ciśnienie krwi.

21.04.2020 11.05
galaxy watch active2 ciśnieniomierz
REKLAMA
REKLAMA

Galaxy Watch Active2 – najnowszy sportowy zegarek Samsunga – otrzyma jeszcze w tym roku aktualizację oprogramowania, wprowadzającą relatywnie unikatową funkcję ciśnieniomierza. Oprogramowanie zostało już zbadane przez koreańskie ministerstwo zdrowia i zatwierdzone oraz certyfikowane jako źródło wiarygodnych danych.

Niestety Galaxy Watch Active2 nie sprawi, że obcowanie z tradycyjnym ciśnieniomierzem będzie zupełnie zbędne. Zegarek trzeba będzie początkowo skalibrować używając tego bardziej tradycyjnego akcesorium medycznego, wprowadzając do aplikacji Samsung Health stosowne dane pomiarowe. Na szczęście kalibracja jest jednorazowa, choć zalecane jest jej ponawianie co cztery tygodnie.

Po kalibracji Samsung Galaxy Watch Active2 będzie mógł funkcjonować jako ciśnieniomierz.

Zegarek dokona pomiarów metodą analizy fali tętna wykorzystując swoje sprzętowe czujniki.

REKLAMA

Sama funkcja będzie częścią usługi (i aplikacji klienckiej) Samsung Health. Aktualizacja zawierająca tę funkcję ma pojawić się w trzecim kwartale bieżącego roku – choć nie jest jeszcze jasne, czy w tym terminie otrzymają ją wszyscy użytkownicy zegarka, czy tylko południowokoreańscy. Zakładamy jednak, że to pierwsze.

Ciśnieniomierz ma być częścią wszystkich przyszłych zegarków i opasek Galaxy. Niestety nie trafi jednak do starszych modeli. Posiadacze Galaxy Watcha i Galaxy Watcha Active pierwszej generacji będą musieli obejść się smakiem.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA