Sprzęt  / News

Uwaga! Nie aktualizuj Galaxy A70 do Androida 10

Picture of the author
112 interakcji
dołącz do dyskusji

Pojawiły się niepotwierdzone, choć wiarygodne doniesienia o poważnej usterce w aktualizacji Android z One UI 2.0 dla telefonów Galaxy A70. Uaktualnienie może skończyć się koniecznością wysłania telefonu do serwisu.

Galaxy A70, a więc bardzo fajny telefon Samsunga ze średniej półki cenowej, właśnie zaczął otrzymywać aktualizację Android z One UI 2.0 w wybranych regionach świata. Aktualizacja wprowadza, między innymi, Androida w wersji 10 na omawiane telefony. Niestety, podobno zawiera również poważny błąd – jak dowiadujemy się z serwisu SamMobile.

Z tekstu dowiadujemy się, że Galaxy A70 w zależności od partii produkcyjnej korzysta z różnych płytek drukowanych. Konkretniej, różnice występują w tej od sterowania wyświetlaczem i tej od systemu ładowania akumulatora. Udostępniona na serwerach aktualizacja ponoć nie uwzględnia jednej z nich, w wyniku czego oprogramowanie błędnie interpretuje stan naładowania akumulatora myśląc że jest całkowicie rozładowany i uniemożliwia włączenie telefonu.

Galaxy A70 nie włącza się? To może być wina aktualizacji Android z One UI 2.0.

Jak informuje SamMobile, jedynym sposobem na pozbycie się problemu jest oddanie telefonu do autoryzowanego serwisu – co może być pewnym problemem z uwagi na szalejącą epidemię koronawirusa. Na razie według powyższych doniesień Samsung wstrzymał dystrybucję aktualizacji i weryfikuje te doniesienia – oficjalnie jeszcze nic nie potwierdzając.

Sugerujemy ostrożność i poczekanie na wspomniane oficjalne wieści w kwestii aktualizacji. Android 10 może jeszcze poczekać. Konieczność rozstania się na wiele dni z naszym telefonem komórkowym może być bardzo dotkliwa.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst