REKLAMA

Uwaga! Nie aktualizuj Galaxy A70 do Androida 10

Pojawiły się niepotwierdzone, choć wiarygodne doniesienia o poważnej usterce w aktualizacji Android z One UI 2.0 dla telefonów Galaxy A70. Uaktualnienie może skończyć się koniecznością wysłania telefonu do serwisu.

11.04.2020 08.32
Uwaga! Nie aktualizuj Samsunga Galaxy A70 do Androida 10
REKLAMA
REKLAMA

Galaxy A70, a więc bardzo fajny telefon Samsunga ze średniej półki cenowej, właśnie zaczął otrzymywać aktualizację Android z One UI 2.0 w wybranych regionach świata. Aktualizacja wprowadza, między innymi, Androida w wersji 10 na omawiane telefony. Niestety, podobno zawiera również poważny błąd – jak dowiadujemy się z serwisu SamMobile.

Z tekstu dowiadujemy się, że Galaxy A70 w zależności od partii produkcyjnej korzysta z różnych płytek drukowanych. Konkretniej, różnice występują w tej od sterowania wyświetlaczem i tej od systemu ładowania akumulatora. Udostępniona na serwerach aktualizacja ponoć nie uwzględnia jednej z nich, w wyniku czego oprogramowanie błędnie interpretuje stan naładowania akumulatora myśląc że jest całkowicie rozładowany i uniemożliwia włączenie telefonu.

Galaxy A70 nie włącza się? To może być wina aktualizacji Android z One UI 2.0.

REKLAMA

Jak informuje SamMobile, jedynym sposobem na pozbycie się problemu jest oddanie telefonu do autoryzowanego serwisu – co może być pewnym problemem z uwagi na szalejącą epidemię koronawirusa. Na razie według powyższych doniesień Samsung wstrzymał dystrybucję aktualizacji i weryfikuje te doniesienia – oficjalnie jeszcze nic nie potwierdzając.

Sugerujemy ostrożność i poczekanie na wspomniane oficjalne wieści w kwestii aktualizacji. Android 10 może jeszcze poczekać. Konieczność rozstania się na wiele dni z naszym telefonem komórkowym może być bardzo dotkliwa.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA