REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Forza Street na smartfonach i tabletach. Zagramy na Androidzie oraz iOS-ie

Forza to marka gier wyścigowych należąca do Microsoftu. Spin-off serii w postaci Forza Street zmierza właśnie na smartfony i tablety z Androidem i iOS-em.

08.04.2020
10:25
Forza Street śmiga z Windows 10 prosto na Androida i iOS-a
REKLAMA

Microsoft właśnie poinformował, że na urządzeniach mobilnych z systemami konkurencji pojawi się gra o nazwie Forza Street. Debiut produkcji, która dostępna była do tej pory wyłącznie na urządzeniach z systemem Windows 10, zaplanowany został na 5 maja.

REKLAMA

Forza Steet na smartfony i tablety

W przypadku Androida grę będzie można pobrać z dwóch sklepów z aplikacjami, czyli z Google Play na wszystkich smartfonach z usługami Google’a oraz dodatkowo z Galaxy Store na urządzeniach marki Samsung. Już teraz można zgłaszać chęć pobrania gry. Niedługo podobna opcja pojawi się na urządzeniach Apple’a w App Storze.

Niezależnie od platformy wszyscy gracze, którzy pobiorą grę i uruchomią ją w pierwszym miesiącu dostępności, czyli od 5 maja do 5 czerwca, otrzymają od jej twórców zw. Founder’s Pack. W jego ramach otrzymają samochód Ford GT z 2017 r. oraz paczkę kredytów oraz złota, które pomogą w rozbudowaniu swojej floty aut.

Gra Forza Steet będzie wspierała cross-play

Microsoft pozwoli graczom przenieść swoje postępy, w tym odblokowane samochody, z gry Forza Street w wersji na system Windows 10 prosto do wydania mobilnego na Androida oraz iOS-a. W tym celu wystarczy wykorzystać funkcję logowania na konto Xbox Live.

Forza Founder Inline
REKLAMA

Szkoda tylko, że Microsoft rozmienił się na drobne, a Forza Street łączy ze znaną serią jedynie nazwa. Forza to jedna z najważniejszych marek w portfolio Microsoftu, ale niestety za jej mobilną wersję nie odpowiadają w żadnym stopniu twórcy serii na konsole i komputery osobiste.

Forza Street to tylko taki farbowany lis. Mamy do czynienia z kolejną mobilną generyczną wyścigową grą, w której auto jeździ w zasadzie samo. Gra pierwotnie nazywała się zresztą Miami Street, ale ktoś przykleił do niej znaną metkę — najpewniej z nadzieją na to, że gracze zorientują się, co jest grane, dopiero po pobraniu…

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA