REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

Facebook idzie po graczy. Nowa aplikacja Gaming to konkurencja Twitcha i YouTube’a

Facebook Gaming to nowa usługa, która ma zamiar powalczyć z Twitchem i YouTube’em. Nowa platforma do streamowania jest poświęcona w całości graczom.

20.04.2020
14:25
Facebook idzie po graczy. Nowa aplikacja Gaming to konkurencja Twitcha i YouTube’a
REKLAMA
REKLAMA

Facebook udostępnia zupełnie nową aplikację mobilną. Jest to Facebook Gaming skierowana do graczy, których - z racji skali Facebooka - jest w serwisie całe mnóstwo. Spośród 2,5 miliarda użytkowników Facebooka, aż 700 milionów osób jest zainteresowanych treściami związanymi z grami wideo.

To właśnie do tej potężnej bazy jest kierowana nowa darmowa aplikacja Facebook Gaming. Premiera nie jest przypadkowa, bo czas pandemii COVID–19 oznacza wzmożone zainteresowanie grami i konsolami. A co właściwe znajdziemy w nowej aplikacji?

Facebook Gaming jest nastawione głównie na stremowanie i oglądanie streamów z gier.

facebook gaming class="wp-image-1130089"

Streaming gier nie jest na Facebooku zupełną nowością, bo transmisje można już było oglądać w serwisie. Ten typ treści ginął jednak zalewie innych postów i filmów, a konstrukcja Facebooka nie zachęcała do długich sesji poświęconym grom.

Ten stan rzeczy ma zmienić aplikacja Facebook Gaming, która jest w całości poświęcona streamerom i ich widzom. Aplikację najprościej porównać do Twitcha. Widzowie mogą oglądać transmisje swoich ulubionych streamerów (również te prowadzone na żywo), jak i komentować je.

 class="wp-image-1130092"

Facebook podkreśla, że aplikacja Gaming ma się skupiać nie tylko na dużych grach, lecz również na mniejszych, bardziej casualowych tytułach. I faktycznie, po pierwszym włączeniu aplikacja podsuwa nam możliwość obserwowania naprawdę wielu gier. Na liście, obok takich hitów jak GTA V, PUBG, Fortnite czy Fifa, znajdziemy też Candy Crush Saga i Clash of Clans. Można też obserwować konkretnych streamerów.

 class="wp-image-1130098"

Aplikacja pozwala też transmitować rozgrywkę na żywo, wprost ze smartfona.

REKLAMA

Aplikację Facebook Gaming można już pobrać.

Facebook Gaming jest już dostępna do pobrania za darmo w sklepie Google Play. Wersja na iOS ma lekkie opóźnienie, ponieważ przed pojawieniem się w App Store musi przejść weryfikację Apple’a. Posiadacze iPhone’ów i iPadów muszą więc uzbroić się w cierpliwość, ale wygląda na to, że premiera jest kwestią dni, lub wręcz godzin.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA