REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Polacy zrobili grę strategiczną o koronawirusie. COVID: The Outbreak zadebiutuje w maju

Za niecały miesiąc czeka nas ponowny wybuch epidemii koronawirusa. Tym razem jednak będziemy go obserwować z bezpiecznej odległości ekranu. 

30.04.2020
14:41
Gra COVID the outbreak
REKLAMA
REKLAMA

Katowickie studio deweloperskie Jujubee zapowiedziało premierę swojej nowej gry. COVID: The Outbreak pojawi się na komputerach graczy już 29 maja.

COVID: The Outbreak to gra strategiczna.

Gra o koronawirusie COVID the outbreak premiera class="wp-image-1138135"
Gra o koronawirusie COVID the outbreak

Ile razy w ciągu ostatnich kilku miesięcy razy musieliście słuchać tyrad znajomych na temat tego, jak powinno walczyć się z rozprzestrzeniającym się na świecie wirusem? Ilu waszych znajomych z Facebooka odnalazło w sobie nagle niespodziewaną żyłkę epidemiologa? Ile wy sami wygłosiliście tez (hipotezy są dla mięczaków) na temat konieczności wprowadzenia jednych działań i zrezygnowania z drugich?

Wreszcie te nasze pogłębione analizy mogą się przydać do czegoś więcej niż prowadzenia wciąż tych samych jałowych dyskusji w mediach społecznościowych. Przydadzą się w grze.

COVID: The Outbreak to nowa gra strategiczna zainspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Symulacja rozprzestrzeniania się epidemii jest oparta na danych publikowanych przez WHO i informacjach ekspertów.

W grze zapowiedzianej przez studio z Katowic będziemy grać rolę globalnej organizacji zdrowia (GHO), której zadaniem jest poradzenie sobie z wybuchem pandemii i uratowanie ludzkości. Przeciwnikiem naszym będzie nie tylko sam nieustannie mutujący wirus, ale także szarlatani i ponura rzeczywistość, w której brakuje sprzętu medycznego i nie wszyscy chcą dostosować się do wprowadzonych przez ciebie obostrzeń.

Jak chwalą się twórcy, gra ma zawierać treści edukacyjne, szkolić, jak należy zachowywać się w przypadku epidemii, jak chronić przed zarażeniem siebie i swoich bliskich.

REKLAMA

COVID: The Outbreak pojawi się na Steamie.

Tytuł po premierze będzie dostępny tylko na PC, ale studio nie wyklucza wydania jej także na inne platformy. COVID: The Outbreak będzie można kupić na Steamie za 54,99 zł. 20 proc. przychodów ze sprzedaży wszystkich gier studia Jujubee w maju i czerwcu zostanie przekazane organizacjom zajmującym się tworzeniem szczepionki.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA