Wniosek o skorzystanie z Tarczy Finansowej złożymy bez wychodzenia z domu w Banku Pekao

Lokowanie produktu

Klienci Banku Pekao SA mogą już zdalnie złożyć wniosek o pomoc w ramach Tarczy Finansowej PFR dla Firm i Pracowników. 

30.04.2020 16.51
Wniosek o skorzystanie z Tarczy Finansowej złożymy zdalnie w Banku Pekao

Nie istnieje branża, która nie odczułaby skutków pandemii koronawirusa. Przedsiębiorcy mogą skorzystać Tarczy Finansowej PFR dla Firm i Pracowników. Wartość pakietu pomocowego ma wynieść prawie 100 mld. zł. Skorzystać może z niego 670 tys. przedsiębiorców.

Dwa zasadnicze cele Tarczy Finansowej PFR to zapewnienie przedsiębiorcom finansowania pozwalającego utrzymać stabilność i płynność działania firm, a także ochrona miejsca pracy. Tarcza Finansowa PFR jest częścią rządowej Tarczy Antykryzysowej.

Tarcza Finansowa PFR skierowana została do trzech segmentów: mikrofirm, zatrudniających do 9 osób, małych i średnich przedsiębiorstw do 249 pracowników oraz dużych firm, w których pracuje ponad 249 osób. W pierwszym i trzecim przypadku pula pomocy wynosi 25 mld zł. Małe i średnie przedsiębiorstwa mogą liczyć łącznie na 50 mld zł.

Klienci Banku Pekao mogą złożyć zdalnie wniosek o pomoc w ramach Tarczy Finansowej PFR.

Bank Pekao przygotował stronę internetową, na której przedsiębiorcy mogą znaleźć najważniejsze informacje na temat Tarczy Finansowej PFR. Znaleźć tam można m.in. filmy instruktażowe, tłumaczące krok po kroku, w jaki sposób złożyć wniosek.

Przedsiębiorcy znajdą również odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Dowiedzą się, jakie warunki należy spełnić i jaka jest wysokość wsparcia.

Bank Pekao przygotował kalkulator subwencji. Pozwoli on wyliczyć kwotę dofinansowania. Na stronie dowiemy się o warunkach umorzenia subwencji. Kwota umorzenia może wynieść do 75 proc. na koniec ostatniego miesiąca kalendarzowego.

To jednak nie wszystko. Ważna jest  również możliwość złożenia wniosku o udział w programie z poziomu bankowości elektronicznej  Pekao24 i PekaoBiznes24

Co w przypadku, gdy nie jesteśmy klientami Banku Pekao?

Pekao umożliwia otwarcie rachunku dla małych i średnich przedsiębiorstw bez wizyty w oddziale. Dane zakładającego konto, weryfikowane są podczas wideoweryfikacji, a dokumenty dostarczyć można przez internet. Po założeniu rachunku, klienci mogą również podpisywać umowy czy wziąć pożyczkę – także w sposób całkowicie zdalny.

*Materiał powstał we współpracy z Bankiem Pekao.

Lokowanie produktu
Najnowsze