Nie wydawaj na tusz więcej niż wydałeś na samą drukarkę. Zamienniki to sposób na tanie drukowanie

Lokowanie produktu

Zakup drukarki to zawsze dopiero początek wydatków. Koszt materiałów eksploatacyjnych nierzadko bardzo szybko przebija koszt urządzenia, co czasem prowadzi do absurdu – bardziej opłaca się kupić nowe urządzenie niż wymienić tusz czy toner. Sposobem na ten absurd są zamienniki.

20.04.2020 16.44
Tusz droższy niż drukarka? Zamienniki sposobem na tanie drukowanie

Nim zacząłem pracę w Spider’s Web przepracowałem kilka lat w handlu, w tym kilkanaście miesięcy w elektromarkecie dużej sieci. Do moich obowiązków należała m.in. sprzedaż drukarek i materiałów do ich eksploatacji.

Bardzo dobrze pamiętam zwłaszcza jeden model, który kusił klientów niską ceną. Drukarka nie potrafiła wiele – było to urządzenie laserowe, drukujące wyłącznie w czerni i bieli, za to kosztujące raptem 200 zł.

Były to już czasy, gdy większość konsumentów nie potrzebowała w domu skanera, bo skany można było zrobić telefonem. Wystarczyła sama drukarka, do tego monochromatyczna, bo druk w kolorze również nie jest wielu osobom do szczęścia potrzebny.

Drukarka sprzedawała się na pniu, regularnie okupowała TOP sprzedażowy. Nie była to jednak zasługa jej wyjątkowości. Po prostu… bardziej opłaciło się kupić nową drukarkę niż wymienić w niej toner, który sam w sobie kosztował 250 zł.

W firmach z kolei, gdzie drukuje się bardzo dużo, koszty eksploatacji drukarek i punktów ksero bywają niewspółmiernie wysokie. Podczas gdy w domu zadrukowanie ryzy papieru nierzadko zajmuje nam kilka miesięcy, w wielu firmach zajmuje to kilka dni. Tusz czy toner dosłownie niknie w oczach, a zakup oryginalnych materiałów kosztuje krocie.

Odpowiedzią na wysoki koszt eksploatacji drukarek są zamienniki.

Konsumenci często mają opory przed zakupem zamienników, zwłaszcza gdy mówimy o klientach firmowych, gdzie potrzebna jest wysoka jakość wydruku, nawet tego bez kolorów.

To poniekąd słuszna obawa – najtańsze zamienniki dostępne na rynku często prezentują bardzo słabą jakość; wydruk już w chwili wyjścia z drukarki wygląda na wyblakły, a linie są poszarpane, jakby zatkała się głowica.

Do tego najtańsze zamienniki rzeczywiście mogą – tak, jak deklarują producenci drukarek – uszkodzić urządzenie. Dlatego żaden producent nie zaleca korzystania z nieautoryzowanych materiałów, choć oczywiście tylko częściowo wynika to z troski o urządzenia. Częściej wynika to z troski o wyniki sprzedaży oryginałów.

Zamienniki marki Asarto nie ustępują jakością oryginałom, a są od nich o wiele tańsze.

Asarto nie prowadzi sprzedaży najtańszych zamienników na rynku. Nadal są jednak one znacznie tańsze od oryginalnych materiałów eksploatacyjnych, choć oferują tusze i tonery równie wysokiej jakości, nierzadko gwarantując też większą wydajność. Ilość zaoszczędzonych w ten sposób pieniędzy możemy w łatwy sposób przeliczyć w kalkulatorze na stronie internetowej Asarto.

W ofercie Asarto znajdziemy zarówno materiały fabrycznie nowe, jak i pochodzące z recyclingu. To istotne z punktu widzenia świadomości ekologicznej.

Z punktu widzenia poszanowania prawa istotne jest zaś, iż produkty Asarto nie naruszają własności intelektualnej producentów oryginałów, co potwierdza Rzecznik Patentowy działający na terenie Unii Europejskiej.

Z tego względu tusze Asarto działają także z tymi drukarkami, których producenci zabezpieczają urządzenia przez nieautoryzowanymi materiałami z pomocą chipów czy specjalnego oprogramowania.

 class="wp-image-1125136"

Asarto zapewnia przy tym gwarancję działania, obejmującą nie tylko swoje produkty, ale też drukarki. Jeśli z jakiegoś powodu użycie zamiennika rzeczywiście spowoduje uszkodzenie urządzenia (lub np. blokadę jego działania, wynikającą z nowych zabezpieczeń producenta), Asarto usunie usterkę na własny koszt.

Prawdopodobieństwo wystąpienia takiej usterki jest jednak znikome. Według pomiarów firmy, wynosi ono mniej niż 2 proc. Gwarancja na materiały eksploatacyjne jest zaś dożywotnia, urządzenia, w których z nich skorzystamy, objęte są gwarancją dopóki będziemy korzystać z materiałów Asarto.

To wszystko wyróżnia markę na tle innych producentów zamienników, gdzie często w parze z niższą jakością wydruku idą problemy z użytkowaniem, a z ewentualnym uszkodzeniem sprzętu konsumenci są pozostawieni samym sobie. W przypadku Asarto takie problemy nie mają miejsca, zaś jakość wydruku jest równa tej na oryginalnych materiałach eksploatacyjnych.

Zapewnienia marki znajdują zresztą odbicie w uznaniu klientów. Firma już sześciokrotnie zdobyła godło Najwyższa Jakość – Quality International, otrzymując wyróżnienie co roku od 2015 r. Asarto może się również poszczycić prestiżowym Laurem Konsumenta, zdobywanym nieprzerwanie od 2016 r.

Produkty Asarto to bezpieczna alternatywa i sposób na tanie drukowanie.

Wielu pracowników biurowych zmuszonych było przejść w ostatnim czasie na #HomeOffice i wszystko wskazuje na to, że minie jeszcze wiele tygodni, nim wrócą do biur.

Niestety nawet pandemia nie wyeliminowała papieru z naszego życia; firmy nadal potrzebują dokumentów w druku, nie tylko w formie cyfrowej. I nawet zamknięci w domach pracownicy muszą zadbać o to, by każdy ważny dokument miał swoją papierową wersję, nierzadko drukując na własny koszt.

Stosowanie zamienników w obecnej sytuacji jest zarówno bezpieczne, jak i rozsądne. Bo gdy w dobie kryzysu każdy dwa razy ogląda złotówkę przed jej wydaniem, ostatnim, na co powinniśmy przepłacać, są materiały eksploatacyjne do drukarki.

*Materiał powstał we współpracy z marką Asarto

Lokowanie produktu
Najnowsze