REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Bezpieczeństwo

Groźna luka w zabezpieczeniach iPhone'ów i iPadów. Natychmiast przestań używać Apple Mail

Apple Mail w wersji na systemy iOS i iPadOS zawiera poważną usterkę, za sprawą której cyberprzestępcy mogą przejąć kontrolę nad naszym urządzeniem. Wystarczy jeden mail lub kliknięcie w link.

23.04.2020
9:37
iphone-se-2020-specyfikacja-ceny-14
REKLAMA
REKLAMA

Wyryto dwie nowe istotne podatności systemów iOS i iPadOS – a konkretniej będącej ich częścią aplikacji Apple Mail. Pozwalają one atakującym na przejęcie kontroli nad urządzeniem przy minimalnej interakcji jego użytkownika. Luka pozwala wykorzystać telefon lub tablet jako serwer pocztowy do rozsyłania spamu, umożliwia też wykonanie kodu wykonywalnego na zaatakowanym sprzęcie.

Najgorsze jednak jest to, że usterka nie ma charakteru koncepcyjnego, a już faktycznie jest wykorzystywana. Zaatakowane zostały urządzenia z iOS-em przedstawicieli firm z listy Fortune 500, jednego z kierowników jednego z operatorów komórkowych w Japonii, niemieckiego oficjela czy europejskich dziennikarzy – o czym informuje Zecops.

Krytyczna luka bezpieczeństwa w Apple Mail. Jak odbierać pocztę na urządzeniach iPhone i iPad?

REKLAMA

Apple wie o problemie i już w pocie czoła pracuje nad łatką, by ją jak najszybciej nam dostarczyć. Do tego czasu z całą mocą namawiam do tymczasowej rezygnacji z aplikacji Apple Mail. Do czasu uaktualnienia pocztę można obsługiwać za pomocą przeglądarki internetowej lub alternatywnego programu pocztowego – na przykład Outlooka.

Usterka dotyczy wszystkich urządzeń z iPadOS oraz z systemem iOS 6 lub nowszym. Przeprowadzony z powodzeniem atak nie pozostawia żadnych śladów czy sygnałów – być może nawet nie wiemy, że nasze urządzenia już są zainfekowane. Łatka usuwająca problem powinna pojawić się w przeciągu najbliższych kilkudziesięciu godzin.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA