REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Wyślij karetkę i uratuj ludzi. 112 Operator dostępny na Steamie

112 Operator wylądował właśnie na Steamie. Teraz każdy może wyobrazić sobie, co czują osoby siedzące na infolinii telefonu alarmowego, gdy za oknem szaleje koronawirus.

23.04.2020
18:49
112 operator symulator operatora numeru alarmowego
REKLAMA
REKLAMA

Symulatory to bardzo popularna kategoria gier wideo i to dzięki nim gracze mogą nie tylko poczuć emocje towarzyszące np. pilotom lub kierowcom rajdowym, ale także zasiąść za kierownicą dostawczaka lub koparki. Jeśli ktoś tylko ma ochotę, może podczas grania na komputerze składać wirtualne komputery albo np. zarządzać szpitalem lub całym miastem.

Możliwości są w zasadzie ograniczone tylko wyobraźnią twórców gier i nic dziwnego, że powstała już gra o osobach odbierających zgłoszenia na numery alarmowe. Produkcja o tytule 911 operator dołączyła do oferty Cenegi w ramach zbioru Polskie Symulatory już trzy lata temu. Teraz przyszła kolej na kontynuację, która pojawiła się w bibliotece usługi Steam.

112 Operator - premiera na PC

Gra o bohaterskim operatorze numeru alarmowego 112 będzie zaskakiwać graczy kolejnymi mniej lub bardziej niecodziennymi zdarzeniami. Nigdy nie wiadomo, kto pojawi się po drugiej stronie słuchawki — czasem będzie to tylko pijany żartowniś, a innym razem ktoś lamentujący z powodu kota na drzewie, ale równie dobrze może być to osoba, której bliski miał zawał lub była świadkiem wypadku samochodowego.

Prowadzenie rozmów, jeśli tylko dialogi są dobrze rozpisane, z pewnością może wywoływać wiele emocji, ale twórcy gry informują, że 112 Operator nie będzie ograniczał się jedynie do podnoszenia raz za razem słuchawki. To nie jest „nudna praca biurowa”, a zadaniem gracza będzie „niesienie pomocy”, co oznacza „zarządzanie jednostkami, ludźmi i budżetem”.

112 operator symulator operatora numeru alarmowego class="wp-image-1133272"

Gracze będą musieli podejmować takie same decyzje, przed którymi stoją pracownicy numerów alarmowych na całym świecie.

Symulator operatora numeru alarmowego 112 określany jest przez producenta mianem strategii czasu rzeczywistego. Zadaniem gracza będzie rozsądne dysponowanie zasobami i wybieranie, kiedy wysłać do osoby po drugiej stronie słuchawki karetkę, a kiedy jedynie udzielić porad przez telefon. Potem trzeba będzie się mierzyć z konsekwencjami.

Wydawca obiecuje przy tym, że osoby, które grały w 991 operator również znajdą tutaj coś dla siebie. Nowa gra ma pozwolić na niesienie pomocy „w skali 25 razy większej” niż w poprzedniej grze. W ramach rozgrywki to gracz wybierze, nad jakim obszarem z prawdziwego świata chce trzymać pieczę, a do zagrożeń, z jakimi się będzie mierzył, zalicza się teraz między innymi aura.

112 operator symulator operatora numeru alarmowego class="wp-image-1133269"

Co istotne, pod każde z 60 nowych połączeń przychodzących, które gracz w 112 Operator będzie musiał odebrać, podłożone zostały dialogi. Dzięki temu immersja podczas rozgrywki w 112 Operator może stać na znacznie wyższym poziomie niż gdyby gracz odbierał zgłoszenia w formie tekstowej.

REKLAMA

Główny tryb gry to kariera, która pozwoli graczom rozwijać swoją postać wraz z biegiem czasu w ramach przygotowanego uprzednio scenariusza. Oprócz tego dostępny jest tryb Gry Swobodnej, w którym można grać „według własnych zasad”. Aby spróbować swoich sił należy wydać 76,49 zł.

Swoją drogą ciekaw jestem, czy twórcy gry pracują już teraz nad dodatkiem lub kolejną odsłoną serii, która skupiłaby się na pracy służb ratowniczych w dobie globalnej pandemii, czy też powrócą do tego tematu za kilka lat, gdy sytuacja na świecie się nieco unormuje. Brzmi to jednak jak idealny materiał na kontynuację.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA