REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Oficjalne rozszerzenie dla fanów Xboxa. Przeglądarka będzie nas witać tapetami i streamami

W Microsoft Store pojawiło się rozszerzenie Xbox New Tab. Jego nazwa całkiem nieźle opisuje jego przeznaczenie. Niestety, na razie jest ono dostępne tylko dla przeglądarki Edge.

26.03.2020
18:07
Xbox Series X 4
REKLAMA
REKLAMA

Poniżej widzicie domyślny wygląd nowej karty przeglądarki Edge. Jest całkiem użyteczna: widzimy na niej formularz wyszukiwarki internetowej, tapetę Binga, najczęściej odwiedzane przez nas witryny, wiadomości z usługi Microsoft News i informacje z Microsoft Pogoda.

xbox new tab class="wp-image-1114882"

Użyteczne, ale przecież nie każdy potrzebuje właśnie takiego zestawu elementów. A co gdyby tak Edge stał się przeglądarką dla graczy? A konkretniej, dla fanów Xboxa? Nowe rozszerzenie od Microsoftu nieco nas zbliża do tej wizji.

Xbox New Tab. Czyli twoja ulubiona gra w centrum uwagi.

Po instalacji tego rozszerzenia całkowicie zmienia się wygląd nowej karty przeglądarki. Możemy wybrać jedną z jedenastu gier, która ma być główną bohaterką w naszej przeglądarce. Z czasem mają być dodawane kolejne gry. Poza samą tapetą, ów widok oferuje podręczne linki do oficjalnych mediów społecznościowych związanych z danym tytułem oraz popularne w danym momencie streamy z nią związane na Twitchu i Mixerze.

Nie jest to jednak regułą. W ten schemat wpisuje się na przykład Xbox Game Pass:

xbox new tab class="wp-image-1114885"

Forza Horizon 4:

xbox new tab class="wp-image-1114888"

Gears 5:

xbox new tab class="wp-image-1114891"

Czy też The Outer Worlds:

xbox new tab class="wp-image-1114894"

Jednak, na przykład, po wybraniu motywu z Ori and the Will of the Wisps, zamiast mediów społecznościowych widzimy strumień… z zoo w San Diego, a konkretniej z klatek dla sów. To przeurocze nawiązanie do jednego z głównych bohaterów gry:

xbox new tab class="wp-image-1114897"

Fajny ten Xbox New Tab. Nie rozumiem jedynie, dlaczego jest ograniczony wyłącznie do przeglądarki Edge.

REKLAMA

Edge jest bowiem nakładką na Chromium, a więc czymś podobnym do Chrome’a, Opery czy Brave’a. Przeglądarka Microsoftu używa więc niemal identycznego modelu rozszerzeń, na dodatek umożliwia ich instalację z dowolnych źródeł, w tym z Chrome Web Store.

Niestety, przynajmniej na razie, nie obowiązuje tu reguła wzajemności. Po odwiedzeniu Microsoft Store z poziomu Chrome’a i kliknięciu w Xbox New Tab wita nas komunikat, że rozszerzenie jest zgodne tylko z Edge’em i nie można go zainstalować na innej przeglądarce. Szkoda – choć mam nadal nadzieję, że Xbox New Tab pojawi się również w Chrome Web Store.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA