Gry  / News

Udane World War Z za darmo, do wzięcia dwoma klikami myszy. Daj w kość epidemii... zombie

Picture of the author

Kooperacyjne World War Z to kolejna gra, którą można sobie umilić okres pandemii oraz społecznej izolacji. Tytuł zdobędziecie za darmo na Epic Games Store.

Odwiedzając witrynę Epic Games Store można zdobyć aż cztery darmowe gry: Figment, Drawful 2, Tormentor x Punisher oraz World War Z. To właśnie ten ostatni tytuł jest najciekawszy i najbardziej zasługuje na waszą uwagę. Zwłaszcza, jeżeli lubicie kooperacyjną rozgrywkę po sieci.

World War Z to produkcja luźno powiązana z kinowym hitem o tym samym tytule.

Z kolei film czerpie inspiracje z kapitalnej książki Maxa Brooksa traktującej o globalnej epidemii zombie. Gra, książka, film - chociaż diametralnie inne, każde medium wychodzi z tego samego punktu wyjścia: to świat opanowany przez żywe trupy, gdzie żadne państwo nie jest w stanie się obronić, a żaden obywatel nie może się czuć bezpiecznie.

Gra wideo ma wiele wspólnego z Left 4 Dead. Grupa graczy próbuje przetrwać we wrogim otoczeniu i wykonać misję, współpracując na rzecz wspólnego sukcesu. W WWZ jest jednak znacznie, znacznie więcej strzelania i wybuchów niż w L4D. Do tego World War Z zabiera nas w miejsca rozrzucone po całym świecie. Poza USA odwiedzimy m.in. Japonię oraz Federację Rosyjską. Polecam zwłaszcza Moskwę - chyba najbardziej klimatyczna lokacja w całej grze.

Wyróżnikiem World War Z jest także bardzo dobre wsparcie ze strony producentów. Gra otrzymała w ostatnich miesiącach wiele aktualizacji, w tym taką wprowadzającą do tytułu kompletnie nowy tryb hordy. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby w WWZ grać również samemu. Kampanię offline znajdziecie w głównym menu.

World War Z zgarniecie za darmo z Epic Games Store.

Po wejściu w bezpieczny odnośnik powyżej wystarczą dosłownie dwa kliki aby dodać grę do własnej cyfrowej biblioteki. Trzeba jedynie potwierdzić zakup za zero złotych oraz zero groszy. Okienko z ofertami handlowymi może zostać odhaczone. Następnie tytuł pobierzecie za pomocą oficjalnego launchera Epic Games. Tego samego, którym uruchamiacie np. Fortnite na PC.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst