REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Istotne nowości w windowsowym Twoim telefonie. Wspólny Schowek i oszczędzanie energii

Testowa wersja systemowej aplikacji Twój telefon doczekała się dwóch ciekawych funkcji. Pierwsza pozwala na łatwe wycinanie, kopiowanie i wklejanie treści pomiędzy telefonem a komputerem. Druga sprawi, że twój smartfon będzie zużywał mniej energii.

13.03.2020
20:11
windows 10 twój telefon przeklejanie jak wyłączyć ekran
REKLAMA
REKLAMA

Systemowa aplikacja Twój telefon w Windowsie 10 to chyba najdynamiczniej rozwijany przez Microsoft moduł z tych widocznych dla użytkownika. Nic dziwnego: jest zaskakująco funkcjonalna i przydatna. Co prawda z przyczyn niezależnych jej atuty mogą docenić tylko użytkownicy telefonów z Androidem, ale tych atutów jest bardzo wiele.

Już dziś aplikacja pozwala na sparowanie komputera z naszym telefonem, dzięki czemu na komputerze możemy:

  • Wysyłać i odbierać SMS-y, MMS-y
  • Kopiować zdjęcia z telefonu
  • Odbierać i nawiązywać rozmowy głosowe
  • Strumieniować na komputer obraz z wyświetlacza telefonu
  • Odbierać powiadomienia z telefonu i na nie reagować w systemowym Centrum akcji

A już niedługo Twój telefon pozwoli na synchronizację Schowka i poprawi działanie strumieniowania obrazu.

Microsoft przy okazji udostępnienia nowej testowej wersji Windowsa 10 w programie Windows Insider (zmiany w tej kompilacji są drobne, dotyczą lepszego interfejsu do panelu interfejsu do sterowania systemem za pomocą ruchów gałek ocznych i kilka pomniejszych drobiazgów) zapowiedział też testy nowej wersji aplikacji Twój telefon, która już bardzo niedługo trafi do zwykłych użytkowników.

windows 10 twój telefon przeklejanie jak wyłączyć ekran class="wp-image-1105130"

Pierwsza z nowości dotyczy działania funkcji strumieniowania ekranu na nasz komputer. Do tej pory działało to tak, że komputer w pełni replikował to, co się dzieje na telefonie. Innymi słowy, jeżeli z poziomu komputera uruchamiamy jakąś aplikację z Androida, to telefon rozświetli swój wyświetlacz i ją włączy. Ciągła praca wyświetlacza skraca czas pracy na akumulatorze – na szczęście od nowej wersji będzie można pracować przy wyłączonym wyświetlaczu telefonu.

windows 10 twój telefon przeklejanie jak wyłączyć ekran class="wp-image-1105133"
REKLAMA

Drugą z nowości jest wspólny Schowek dla obu urządzeń. Do tej pory by móc przeklejać treści z jednego urządzenia na drugie musieliśmy w telefonie korzystać z klawiatury SwiftKey – i tylko skopiowane z jej poziomu treści możliwe były do wklejenia na innym urządzeniu. Wraz z nową wersją taki pośrednik staje się zbędny, a Windows 10 zyskuje dostęp do systemowego schowka telefonu. Niestety, na razie funkcja ta zadziała wyłącznie z telefonami Galaxy S20 i Galaxy Z Flip. Lista modeli ma się jednak powiększać.

Wraz z nową wersją aplikacja Twój telefon zyskuje też obsługę formatu RCS. Żaden operator w Polsce jeszcze go nie oferuje, ale RCS w przyszłości ma zastąpić SMS-y i MMS-y. Dobrze wiedzieć, że aplikacja jest już na to gotowa.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA