REKLAMA

Kolejna aplikacja Facebooka wspiera Dark Mode. WhatsApp doczekał się aktualizacji

Facebook zaktualizował kolejną aplikację o ciemny motyw. Od dzisiaj Dark Mode mogą aktywować użytkownicy komunikatora WhatsApp zarówno na iPhone’ach, jak i na smartfonach z Androidem.

03.03.2020 18.54
WhatsApp Dark Mode iPhone Android aktualizacja
REKLAMA
REKLAMA

WhatsApp jest jednym z najpopularniejszych komunikatorów internetowych na świecie, ale z jakiegoś powodu Facebook nie darzył jego użytkowników w ostatnich miesiącach miłością. Osoby korzystające z tej usługi od dawna czekały bowiem na wprowadzenie tzw. Dark Mode.

Programiści byli jednak na te głosy głusi, choć przygotowywanie aplikacji pod ciemny motyw interfejsu zarówno na komputerach, jak i na urządzeniach mobilnych, jest obecnie na topie. Ba, pracownicy Facebooka przygotowali pod Dark Mode inne aplikacje niż WhatsApp oraz webowe wersje swoich serwisów.

WhatsApp Dark Mode Android
WhatsApp — Dark Mode w aplikacji na Androida

Na szczęście tryb ciemny w WhatsApp staje się faktem.

Ciemny motyw interfejsu w aplikacji WhatsApp dostępny jest od teraz oficjalnie zarówno na iPhone’ach, jak i na smartfonach z Androidem. Wcześniej mogli korzystać z niego wyłącznie nieliczni szczęśliwcy na smartfonach z Androidem, którzy dzielili się zrzutami ekranu ku rozgoryczeniu wszystkich pozostałych.

Twórcy aplikacji nie zdecydowali się przy tym na całkowicie czarny motyw. Głęboka czerń byłaby bowiem najbardziej energooszczędna na ekranach typu OLED, ale priorytetem była czytelność interfejsu przy niskim świetle otoczenia, a do tego odcienie szarości sprawdzają się lepiej.

WhatsApp Dark Mode iPhone
WhatsApp — Dark Mode w aplikacji na iPhone'a

Dark Mode w WhatsApp — jak wyłączyć?

W przypadku iOS-a 13 i Androida 10 wystarczy aktualizacja, a tryb ciemny w komunikatorze WhatsApp aktywuje się automatycznie. Wystarczy włączyć Dark Mode w ustawieniach telefonu. W przypadku starszych wersji Androida można włączyć nowy motyw ręcznie w ustawieniach aplikacji.

REKLAMA

Teraz czekamy na kolejny krok Facebooka, którym powinna być aktualizacja Messengera. Co prawda tam Dark Mode pojawił się jeszcze zanim iOS i Android zaczęły go wspierać, ale Facebook wykorzystał czerń, a nie odcienie szarości. Do tego aplikacja nie przełącza się na tryb ciemny automatycznie…

Okazuje się, że Facebook wreszcie stanął na wysokości zadania. Messengera na iOS-a wreszcie przełącza się automatycznie na tryb ciemny.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA