REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Bijcie Masterczułki! Polak jako pierwszy na świecie zdobył 1500 poziom w Tibii. Kim jest rekordzista?

Tibia jest silna w narodzie. Jedna z pierwszych gier MMORPG w historii wielu polskich graczy wciąż działa. Co więcej, jeden z użytkowników właśnie zdobył w niej 1500 poziom doświadczenia. To dobrze znany na scenie tej gry Polak.

10.03.2020
14:08
Tibia: Polak jako pierwszy na świecie zdobył 1500 poziom
REKLAMA
REKLAMA

Pierwszym graczem który zdobył 1500 poziom w grze MMORPG Tibia jest Polak. To 27-letni Robert pochodzący z województwa śląskiego, grający pod pseudonimem Bobeek. Nasz rodak nie spoczął na laurach, ponieważ w trakcie pisania tego tekstu Bobeek ma już 1502 poziom. Można go spotkać na serwerze Bona, gdzie doskonali profesję Elder Druida.

Aby zdobyć 1500 poziom, Bobeek potrzebował ok. 5000000000 punktów doświadczenia.

 class="wp-image-1102463"

Aby zdobyć taką pulę punktów, Robert grał w Tibię przez prawie 13 lat. Wbrew archaicznym stereotypom polski rekordzista nie jest jednak nerdem siedzącym w piwnicy. Bobeek udzielił kilka miesięcy temu wywiadu serwisowi MMORPG, gdzie zdradzał kulisy swoich przyzwyczajeń oraz dziennej rutyny. Tibia jest dla Roberta sposobem na spędzanie wolnego czasu z (wtedy) narzeczoną. Grają wspólnie, przynajmniej dwie godziny dziennie. To tyle. Żadnych kupionych kont. Żadnych botów.

W wywiadzie dla MMORPG Bobeek zaznacza, że jego głównym celem w Tibii jest ochrona członków klanu przed trollami. Jednocześnie Robert przyznaje, że sam zachowuje się jak troll, odpłacając przeciwnikom jego gildii pięknym za nadobne. Zdaniem polskiego rekordzisty toksyczna atmosfera panująca na serwerach tej gry to wciąż wielki problem. Cóż, najwyraźniej niektóre rzeczy się nie zmieniają…

 class="wp-image-1102466"

Co ciekawe, Bobeek nie poleca Tibii innym graczom. No chyba, że w formie OTS - prywatnych serwerów najczęściej wracających do jednej z wcześniejszych, sentymentalnych wersji programu. Podobnym sentymentem wykazali się np. fani World of Warcraft tworzący własne serwery. Blizzard odpowiedział na to zapotrzebowanie, wypuszczając na rynek World of Warcraft Classic.

REKLAMA

Tibia wiecznie żywa. W Polsce i Brazylii.

Tibia wciąż działa jako aktywna gra sieciowa, pomimo 23 lat na karku. Tytuł powstał w 1997 r. jako dzieło czterech niemieckich programistów. Dwuwymiarowe MMO w dalszym ciągu jest bezpłatne, chociaż poważne granie w Tibię wiąże się z zakupem konta premium. Gra okazała się fenomenem zwłaszcza w dwóch krajach na świecie: Polsce i Brazylii. Nawet dzisiaj w Tibię zawsze gra około 7 tys. osób jednocześnie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA