REKLAMA

Technics wchodzi z przytupem na rynek bezprzewodowych dousznych słuchawek z ANC

Należąca do Panasonica firma Technics długo się wzbraniała przed stworzeniem pchełek z wyciszaniem szumów. Uważała, że bieżącą technologia nie pozwalała zrobić tego dobrze. Wyraźnie owa technologia dojrzała.

11.03.2020 08.14
Technics True Wireless
REKLAMA
REKLAMA

Technics True Wireless (EAH-AZ70W) to pierwsze tego rodzaju słuchawki w historii firmy. Mamy tu na myśli słuchawki douszne z funkcją aktywnego wyciszania szumów i łącznością Bluetooth. Przez lata producent argumentował, że jeszcze nie opracowano odpowiednich rozwiązań, by użytkownikowi gwarantować naprawdę dobre brzmienie bezprzewodowo i z włączonym mechanizmem ANC. I podobno to się w końcu Technicsowi udało.

Chciałbym móc to wam potwierdzić, ale niestety podczas premiery słuchawki były dostępne tylko jako ekspozycja. Zostałem poinformowany, że ich oprogramowanie nadal jest dopieszczane, ale na pewno będzie ono gotowe na ich kwietniową premierę handlową. Podobno jednak – i przedstawiciele Panasonica mówili to z absolutną pewnością siebie – Technics True Wireless biją na głowę konkurencję w kwestii skuteczności mechanizmu ANC (czyli wspomniane wyciszanie szumów). Podobno działa absolutnie doskonale.

Technics EAH-AZ70W True Wireless – (podobno) świetne brzmienie i (podobno) stuprocentowo skuteczny mechanizm wyciszania szumów.

technics true wireless class="wp-image-1102988"

W słuchawkach Technics EAH-AZ70W True Wireless zainstalowany został głośnik o średnicy 10 mm, wyposażony w membranę wykonaną z materiału PEEK z powłoką grafenową. Ma to zapewnić prawidłowe i przyjemne brzmienie niskich tonów i zapewnić scenie dźwiękowej przestrzeń. Komora dźwiękowa słuchawek została zaprojektowana z myślą o kontroli przepływu powietrza i optymalizacji dowolnej częstotliwości poprzez zwiększanie ciśnienia akustycznego.

Technika tej ponoć mistrzowskiej hybrydowej redukcji szumów w słuchawkach EAH-AZ70W obejmuje dwie kombinacje funkcji. Pierwsza dotyczy redukcji szumów ze sprzężeniem wyprzedzającym (FF-NC) i zwrotnym (FB-NC). Druga z nich polega na połączeniu przetwarzania analogowego i cyfrowego.

W przypadku funkcji FF-NC, gdzie redukowane są szumy wychwytywane poza słuchawkami, użyto filtrów przeciwzakłóceniowych górnoprzepustowych, które są przystosowane do odtwarzania sygnałów według wzorców przeciwnych do wzorców zakłóceń, co zapewnia wysoką skuteczność ich eliminacji. Jeśli chodzi o funkcję FB-NC, w której szumy redukowane są wewnątrz douszników, sterowanie filtrami przeciwzakłóceniowymi jest powiązane z przetwarzaniem analogowym. Ponieważ sterowanie analogowe cechuje się krótką zwłoką przetwarzania, zakłócenia przechwycone wewnątrz dousznika mogą być dokładnie eliminowane, a zakłócenia resztkowe są niewielkie. Podobno.

To na szczęście nie koniec.

technics true wireless class="wp-image-1102991"
REKLAMA

Użytkownicy słuchawek Technics True Wireless mogą liczyć na zgodność z asystentami głosowymi, a także na czas pracy na akumulatorze na poziomie 6 godzin z włączoną redukcją szumów, a etui-ładowarka pozwoli na przeprowadzenie jeszcze trzech pełnych doładowywań (łącznie 24 godziny muzyki na jednym ładowaniu).

Słuchawki będą dostępne w kolorze czarnym lub srebrnym. Niestety jeszcze nie wiemy, ile będą kosztować.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA