REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Cyfrowy Polsat przekazał 2 tys. tabletów do domów dziecka, rodzin zastępczych i placówek opiekuńczo-wychowawczych

Z uwagi na pogłębiający się kryzys związany z epidemią koronawirusa, szkoły świadczą swoje usługi zdalnie, przez internet. To niemały problem dla wychowanków z domów dziecka, którzy mogą tylko pomarzyć o komputerze z dostępem do sieci. Marzenia te zostaną spełnione.

27.03.2020
14:45
tablety domy dziecka
REKLAMA
REKLAMA

Edukacja przez internet? To nie byłoby nawet takie złe, gdybyśmy żyli w nieco innej rzeczywistości. Na przykład takiej, w której każde dziecko ma łatwy i tani dostęp do nowoczesnych rozwiązań IT.

Tak niestety nie jest – a to oznacza, że niektóre dzieci mają przymusową i mimowolną przerwę od edukacji. Na szczęście są firmy, które mają jak pomóc – i pomóc chcą.

Cyfrowy Polsat przekazał dwa tysiące tabletów z dostępem do internetu dla domów dziecka, rodzinnych domów dziecka, rodzin zastępczych oraz placówek opiekuńczo-wychowawczych.

To wspólna akcja Cyfrowego Polsatu, Plusa i Fundacji Polsat. - Pomoc dzieciom od lat jest wpisana w działalność naszej Grupy, to z radością podjęliśmy działania i tym razem – mówi Mirosław Błaszczyk, Prezes Zarządu Cyfrowego Polsatu i Polkomtela, operatora sieci Plus. -  Chcemy ułatwić tym rodzinom i dzieciom funkcjonowanie w nowej rzeczywistości i zapewnić zdalny dostęp do wiedzy, kolegów i najbliższych. Mam nadzieję, że nasze wsparcie choć odrobinę w tym pomoże, sprawi, że kontakt ze szkołą będzie łatwiejszy, odrabianie lekcji sprawniejsze i przyjemniejsze, a czas wolny zostanie urozmaicony – dodaje Krystyna Aldridge-Holc, Prezes Fundacji Polsat.

REKLAMA

Myślę, że każda z czytających ten materiał może pani Krystynie odpowiedzieć, że zdecydowanie pomoże. Często zapominamy, że nawet najtańszy z tych w miarę działających pecetów czy tabletów oraz dostęp do Internetu to nieplanowany wydatek liczony w setkach złotych na każdego z uczniów. A nie każdy z nas może się cieszyć wsparciem rodziców czy przychodami w kwocie równej lub wyższej od średniej krajowej.

Brawo!

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA