1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Serwis telefonu, wsparcie IT i pomoc w podróży — to tylko początek dodatkowych paczek w Orange dla firm

Lokowanie produktu

Pakiety dostępne u operatora telefonii komórkowej to nie tylko dodatkowe gigabajty. Sprawdzamy, co ciekawego ma do zaoferowania Orange dla firm.

17.03.2020
10:33
Serwis telefonu, wsparcie IT i pomoc w podróży — to tylko początek dodatkowych paczek w Orange dla firm

Operatorzy telefonii komórkowej już od dawna nie oferują wyłącznie dostępu do usług telekomunikacyjnych. Wraz z rozmowami, wiadomościami SMS i MMS w modelu no-limits oraz paczką internetu, można wykupić liczne pakiety usług, a taryfy konwergentne rosną w siłę.

W przypadku ofert konsumenckich najczęściej razem z kartą SIM do telefonu można dokupić bezpośrednio od telekomu dostęp do serwisu wideo na żądanie, abonament na telewizję cyfrową i internet stacjonarny. W przypadku ofert biznesowych dodatkowe pakiety także są różnorodne.

Nowe Plany firmowe w Orange

W nowej ofercie Orange dla biznesu są cztery plany taryfowe. W każdym z nich można liczyć oczywiście na nielimitowane rozmowy oraz wiadomości SMS i MMS, a także na pakiet danych, którego wielkość jest skorelowana z wysokością miesięcznego zobowiązania.

Najtańszy wariant o nazwie Plan Firmowy S za 45 zł miesięcznie zapewnia dostęp do 20 GB internetu mobilnego w kraju oraz aż 5,86 GB w roamingu na terenie Unii Europejskiej. W przypadku oferty Firmowy M za 60 zł można liczyć na pakiet 30 GB w kraju i 7,82 GB podczas podróży po Europie.

Osoby, które potrzebują więcej gigabajtów, mogą wykupić taryfę Plan Firmowy L za 75 zł miesięcznie (70 GB w Polsce, 9,77 GB na terenie Unii Europejskiej). Nowym pakietem jest Firmowy XL, w którym za 100 zł co miesiąc otrzymamy 150 GB w Polsce, 13,03 GB w europejskim roamingu.

Klienci Orange, którzy zdecydują się teraz na nowe taryfy Plan Firmowy L lub Plan Firmowy XL będą mogli jako pierwsi skorzystać z sieci 5G natychmiast po jej komercyjny uruchomieniu. Za dodatkowe karty SIM płaci się zaś o 20 zł mniej niż za kartę główną.

orange dla firm paczki 1 class="wp-image-1103918"

Nowe taryfy w ofercie Orange różnią się jednak czymś więcej niż tylko pakietem danych.

W trzech z czterech taryf klienci w ramach abonamentu otrzymują dostęp do bezpłatnych paczek usług. W przypadku tego o nazwie Plan Firmowy M można dostać jedną dodatkową paczkę usługę bez dodatkowych opłat. Abonenci, którzy zdecydują się na wariant Plan Firmowy L, dostaną dwie, a abonenci taryfy Plan Firmowy XL — trzy.

Do wyboru jest aż siedem różnych paczek usług, z których większość w ramach przysługującego w danej taryfie limitu można co miesiąc dodawać, odejmować i zamieniać ze sobą bez wpływu na koszt zobowiązania. Przyjrzeliśmy się konkretnym propozycjom, jakie przygotował operator.

orange dla firm paczki 2 class="wp-image-1103921"

Serwis telefonu w razie nagłej awarii — Orange Smart Care Premium.

Dla wielu przedsiębiorców to smartfon jest podstawowym narzędziem pracy, istotniejszym nawet od komputera. Dzięki niemu mogą być cały czas w kontakcie z kontrahentami, a do tego w biegu odpiszą na maila i przejrzą nową wersję PDF-a z ofertą, a w razie potrzeby puszczą pilny przelew.

W razie awarii telefonu kluczowe jest jak najszybsze doprowadzenie go do stanu używalności, by nie powodowało to przestojów w firmie. Osoby, które obawiają się uszkodzenia swojego smartfona, mogą w ramach abonamentu Orange dla firm wybrać usługę Orange Smart Care Premium.

Klienci, którzy zdecydują się na skorzystanie z Orange Smart Care Premium, mają pewność, że naprawa ich telefonu — i to niekoniecznie kupionego u tego operatora — zostanie dokonana w autoryzowanym serwisie producenta. Jeśli zaś naprawa nie będzie możliwa, to raz w roku można wymienić telefon na zupełnie nowy.

Tę paczkę można wybrać tylko w momencie podpisywania umowy. Nie można jej wymienić w trakcie umowy, ale w każdym momencie można z niej zrezygnować. Więcej informacji na jej temat można znaleźć na stronie Orange.

cybertarcza atak class="wp-image-909855"

Bezpieczna firma z CyberTarczą i wsparciem IT.

Możliwość sprawnej naprawy telefonu uszkodzonego mechanicznie to jedno, ale warto zadbać też o ochronę oprogramowania. Dobrym pomysłem może być dodanie do abonamentu w Orange CyberTarczy, czyli usługi zwiększającej „bezpieczeństwo korzystania z internetu w telefonie”.

Paczka z CyberTarczą, która w ubiegłym roku zapobiegła 2 mln ataków, zapewnia też podstawowe wsparcie IT, czyli zdalną pomoc informatyczną. Do tego dochodzi infolinia, na której można kontaktować się z zespołem informatyków. Połączenie z nią są dla klientów Orange dysponujących tym pakietem bezpłatna.

Orange w podróży, czyli wsparcie dla kierowców.

Trzeci z pakietów ucieszy osoby, które często poruszają się autem. Pakiet o nazwie W podróży to nawigacja GPS w formie aplikacji, która postrzega przed korkami, fotoradarami i kontrolami drogowymi. Dane drogowe aktualizowane są w niej każdego dnia, a w ubiegłym roku wdrożono 33 tys. zmian.

orange roaming ue eu w unii ceny cennik roam like at home class="wp-image-923135"

W ramach paczki razem z nawigacją, która sprawdzi się zarówno w Polsce, jak i w innych krajach, klienci otrzymają pakiet 100 minut wymiennych na SMS-y lub MMS-y w roamingu. Paczkę można wykorzystać w takich krajach jak Ukraina, Rosja, Szwajcaria, Chiny, Białoruś, Turcja, Izrael, USA, Serbia i Kanada.

Orange oferuje też paczkę rozmów międzynarodowych.

Bezpłatne połączenia w roamingu przydają się, gdy ktoś chce zadzwonić z innego kraju na polski numer. Zdarza się jednak, gdy to z Polski trzeba wykonać połączenie telefoniczne do kontrahenta z innego kraju. Pomocna może okazać się dodatkowa paczka minut o nazwie Rozmowy Międzynarodowe.

W ramach pakietu można wykonać do 250 minut połączeń każdego miesiąca za granicę do jednego ze wspieranych krajów wymiennych na SMS-y lub MMS-y. Wśród nich znalazły się państwa należące do Unii Europejskiej, Stany Zjednoczone, Szwajcaria i Kanada. Trzeba tylko pamiętać, by te połączenia nawiązywać z terytorium Polski.

Rozmowy na Ukrainę w Orange.

Osoby, które planują dzwonić z Polski nie na Zachód, a za naszą wschodnią granicę, powinny zainteresować się pakietem Rozmowy na Ukrainę, w którym do wykorzystania jest 40 minut połączeń wychodzących. Można wymieniać je na wiadomości SMS lub MMS.

Orange — paczka w internecie.

Dla osób, którym brakuje transferu, dobrym wyborem będzie dodatkowe 10 GB internetu miesięcznie, które można użyć na dowolny cel. Częścią paczki jest usługa Data Music Pass, czyli nielimitowany transfer w ramach serwisów muzycznych: Spotify, Tidal, Deezer, Apple Music, Amazon Music, Polskie Radio i Open FM.

microsoft-pakiet-biurowy-office-min class="wp-image-1056498"

Orange pomoże też w biurze.

Ostatnia paczka do wyboru w Orange dla firm w ramach nowych abonamentów zapewnia dostęp do oprogramowania biurowego Microsoft Office bez dodatkowych opłat. Przedsiębiorcy otrzymują dostęp do takich aplikacji jak Outlook, Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Access i Publisher wraz 1 TB przestrzeni w chmurze.

Ta usługa jest dostępna tylko w planach L i XL i rozliczana jako dwie paczki.

Jakie paczki w Orange dla firm warto wybrać?

Klienci mogą zdecydować się w zależności od podpisanej umowy na jedną, dwie lub nawet trzy paczki usług jednocześnie. Sam wybrałbym zapewne opcję naprawy uszkodzonego telefonu, dodatkową paczkę internetu z nielimitowanym streamingiem muzyki oraz pakiet rozmów międzynarodowych.

Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by wybrać zupełnie inne usługi. Osoby, które często podróżują mogą wybrać pakiet naprawy telefonu, nawigację GPS oraz rozmowy na Ukrainę. Z kolei przedsiębiorcy rzadko opuszczający swoje biuro bardziej ucieszą się z pakietu Office bez dodatkowych opłat i CyberTarczy.

*Materiał powstał we współpracy z Orange

Lokowanie produktu
Najnowsze