REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Kup Galaxy S20, sprzedaj Samsungowi stary telefon i zgarnij 400 zł

Samsung wraca ze swoją akcją wymiany starego telefonu na nowy. Jeżeli wybierzemy Galaxy S20 i sprzedamy firmie stary telefon, możemy liczyć na 400 zł dodatku. Choć nie dla każdego będzie to opłacalne.

23.03.2020
17:23
samsung-galaxy-s20-ultra (2 of 18)
REKLAMA
REKLAMA

Nowy telefon na rynku, to i nowa wersja cyklicznej promocji. Tym razem Samsung oferuje premię w wysokości 400 zł klientom, którzy kupując Galaxy S20, Galaxy S20+, Galaxy S20+ 5G lub Galaxy S20 Ultra zdecydują się odsprzedać w rozliczeniu swój dotychczasowy telefon. Jak wygląda procedura?

Najpierw musimy dokonać zakupu nowego telefonu w dniach przewidzianych w promocji, a więc od 23 marca do 12 kwietnia. Następnie nie później niż do 15 kwietnia aktywować nowo zakupionego Galaxy S20 i zalogować się w aplikacji Samsung Members. Po upływie 14 dni od aktywacji odebrać w Samsung Members voucher uprawniający do odbioru premii przy odsprzedaży starego smartfonu.

Na sam koniec pozostaje nam wycenić i odsprzedać dotychczasowy telefon za pośrednictwem strony wycena.samsung.pl, podając przy tym kod z voucheru, który zwiększy jego wycenę o 400 zł.

Samsung Odkup to fajna promocja dla nabywców Galaxy S20. Choć ostatni krok radzimy wykonać poglądowo na samym początku.

Atrakcyjność promocji gwałtownie spadnie jeżeli Samsung wyceni nasz telefon znacznie niżej niż oczekujemy. Głupio byłoby kupić Galaxy S20, liczyć na duży zwrot ze sprzedaży starszego telefonu i dostać za niego grosze. Sprawdziłem więc poglądowo leżącego w mojej szufladzie i będącego w niezłym stanie Huaweia P20 Pro.

REKLAMA

Kreator Samsunga spytał się mnie czy urządzenie działa (działa), czy działa jego wyświetlacz (działa), czy urządzenie było zalane (nie było), czy brakuje mu elementów obudowy (nie brakuje), czy ma jakieś usterki (nie ma) oraz jak jest zużyte (oceniłem na średnio, z uwagi na rysy na obudowie). Samsung przed doliczeniem rzeczonego 400 zł wycenił mój sprzęt na 518 zł. Tymczasem na Allegro średnia cena używanego P20 Pro to około tysiąc złotych.

Cóż, miałem pecha. W niektórych przypadkach może nam się to jednak bardzo opłacić. Zachęcamy do sprawdzenia. Zwłaszcza że Galaxy S20 zdaje się być wyjątkowo udanym telefonem.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA