REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Ten telefon może namieszać na niskiej półce cenowej. Specyfikacja Galaxy A31 trafiła do sieci

Galaxy A31 to jeden z nadchodzących smartfonów marki Samsung. Do sieci trafiły pierwsze informacje na temat jego specyfikacji.

04.03.2020
13:25
samsung galaxy logo 2
REKLAMA
REKLAMA

Samsung jest niekwestionowanym liderem rynku mobilnego w ujęciu ilościowym, jeśli patrzeć na sprzedaż smartfonów. Olbrzymią popularnością, również w Polsce, cieszą się jego telefony z linii Galaxy A. To produkty należące, w zależności od modelu, do niskiej lub średniej półki cenowej oraz wydajnościowej.

Samsung Galaxy A — oferta na 2020 r.

Ze względu na niskie ceny, premiery tych smartfonów nie budzą aż takich emocji, jak debiut nowych sprzętów z rodzin Galaxy S lub Galaxy Note. Mimo to sprzęty sprzedawane pod banderą Galaxy A stanowiły w 2019 r. clou oferty koreańskiego producenta, zwłaszcza u operatorów telefonii komórkowej. Wygląda na to, że w tym roku będzie podobnie.

Obecnie w redakcji testujemy już pierwsze tegoroczne konstrukcje Samsunga z nieco wyższej półki, czyli Galaxy A71 oraz Galaxy A51. Niebawem zadebiutuje zaś niezapowiedziany jeszcze oficjalnie Galaxy A31, czyli nieco słabszy, ale też nieco tańszy telefon. Dzięki bazie Geekbench wiemy zaś już, czego się po nim możemy spodziewać.

Samsung-galaxy-A31 class="wp-image-1098662"

Galaxy A31 - specyfikacja

Pierwsze informacje o tym telefonie pojawiły się już w listopadzie 2019 r. Teraz znalazły potwierdzenie w bazie Geekbench, gdzie model o nazwie kodowej SM-A315F, czyli właśnie Galaxy A31, zdobył 349 punktów w teście jednego rdzenia procesora i 1291 punktów w teście wielordzeniowym.

Z rekordu w Geekbench wynika, że Galaxy A31 korzysta z procesora oznaczonego MediaTek MT6768V/CA. To jednostka znana lepiej pod nazwą Helio P65. Oprócz tego na pokładzie znalazło się 4 GB RAM. Możliwe, że pojawią się też inne warianty różniące się ilością pamięci.

Co jeszcze warto wiedzieć na temat Galaxy A31?

REKLAMA

Pozostałych parametrów Galaxy A31 baza Geekbench nie opisuje, aczkolwiek do sieci trafiły już wcześniej informacje na ich temat. Wynika z nich, że telefon wyposażony zostanie w 64 GB przestrzeni na system i dane, a jego akumulator będzie miał pojemność 5000 mAh.

Do sieci trafiła też informacja, że aparat w Galaxy A31 będzie miał dwa obiektywy: 48 Mpix i 5 Mpix. Geekbench potwierdza natomiast, że nowy telefon Samsunga pracuje pod kontrolą systemu Android 10, ale trudno było spodziewać się czegokolwiek innego w 2020 r. W końcu lada moment zadebiutuje Android 11…

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA