REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Royole FlexPai 2 nadchodzi. Nareszcie z nowoczesnym wyglądem

Royole FlexPai był jednym z pierwszych składanych smartfonów, ale bardziej przypominał koncept niż gotowy produkt. Z nadchodzącym Royole FlexPai 2 będzie zupełnie inaczej.

26.03.2020
16:37
royole flexpai 2
REKLAMA
REKLAMA

W styczniu 2019 r. Royole FlexPai był na językach wszystkich pasjonatów technologii. Oto bowiem powstał pierwszy składany smartfon z elastycznym ekranem, zanim jeszcze świat usłyszał o Samsungu Galaxy Fold i Huaweiu Mate X. Piotr Grabiec miał okazję sprawdzić FlexPaia na targach CES w Las Vegas i opinia była jednoznaczna: sprzęt rozczarowywał.

 class="wp-image-1114768"

I nic w tym dziwnego, bo produkt wyglądał jak demo technologii elastycznych ekranów. Po rozłożeniu całość potrafiła się bronić, ale w pozycji złożonej smartfon nie nadawał się do użycia. Harmonijkowy zawias, toporny mechanizm wymagający użycia dużej siły i do tego sam wygląd urządzenia po złożeniu sprawiały, że sprzęt nie zachęcał.

Mimo to Royole FlexPai został wykorzystany jako baza do stworzenia smartfona Escobar Fold 1. Mafijny rodowód właściciela firmy niestety nie pomógł w prowadzeniu biznesu (a może wręcz przeciwnie). Smartfony Escobar Fold 1 nigdy nie trafiły do klientów, choć pieniądze trafiły na konto Escobara.

Royole FlexPai 2 powalczy z Samsungiem Galaxy Fold i Huaweiem Mate XS.

Royole FlexPai 2 został zapowiedziany na konferencji producenta. Smartfon nie jest jeszcze ukończony, ale Royole już zdecydował się pokazać technologie stojące za urządzeniem. Na poniższym filmie część o smartfonie zaczyna się we fragmencie 42:29.

Przede wszystkim Royole FlexPai 2 będzie wyglądał o niebo lepiej. Będzie się składał dokładnie na pół, nie pozostawiając żadnej szczeliny między dwiema częściami smartfona. Nowy zawias ma wytrzymać ponad 200 tys. otworzeń i zamknięć. Konkurencja deklaruje odporność na zginanie do 200 tys. razy.

royole flexpai 2 class="wp-image-1114795"

Royole FlexPai 2 po rozłożeniu będzie miał ekran o przekątnej 7,8 cala i proporcjach 4:3 cala, dokładnie takich jak iPad. Sprzęt będzie napędzany procesorem Snapdragon 865, pamięcią LPDDR5 RAM i UFS 3.0. Na obudowie widać też cztery obiektywy aparatu. To na razie wszystkie dostępne informacje.

Royole chwali się też największą powierzchnią wideo na ekranie.

royole flexpai 2 class="wp-image-1114810"
royole flexpai 2 class="wp-image-1114813"
REKLAMA

Choć proporcje wynoszące 4:3 nie nadają się najlepiej do oglądania wideo, to właśnie ten aspekt podkreśla Royole w prezentacji. Na ekranie FlexPai 2 standardowy film o proporcjach 16:9 zajmie największą powierzchnię spośród rywali: Galaxy Folda i Mate’a X.

Czy to wystarczy? Konkretów jest na razie nie wiele, ale widać, że firma intensywnie rozwija projekt. Data premiery nie jest jeszcze znana.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA