1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Huawei AppGallery - jak zdobywać punkty i na co je wydawać?

Lokowanie produktu

Większość narzędzi, aplikacji i usług w ekosystemie Huawei jest oczywiście darmowa. Nie oznacza to jednak, że nie posiada on strefy premium z dodatkowymi korzyściami dla użytkowników ID Huawei.

28.03.2020
4:35
punkty-huawei-appgallery

I tutaj pojawia się bardzo cenna ciekawostka: za rzeczy ze strefy premium nie musicie płacić. A przynajmniej: nie musicie płacić w złotówkach. Zamiast tego można skorzystać z Punktów Huawei. Jeden taki punkt to ekwiwalent jednej złotówki, co daje nam całkiem niezły przelicznik, zważywszy, że punkty można zdobyć bez płacenia.

Jak? To bardzo proste. Wystarczy pobrać co najmniej dwie, z dwudziestu wyselekcjonowanych aplikacji ze strefy „Pobieraj i wygrywaj”. Codziennie, pierwsze 5 tys. Osób (licząc od 9:00), które pobiorą najszybciej co najmniej 2 aplikacje z listy, otrzyma pięć Punktów Huawei. Akcja ta potrwa do 9 kwietnia 2020 r.

Innym, często dostępnym sposobem na zdobywanie Punktów Huawei jest ocenianie i komentowanie aplikacji, czyli akcja „Skomentuj i wygrywaj”. Jak na razie odbyły się już dwie edycje tego konkursu, w którym punktowane było pierwsze 200 komentarzy i ocen wybranych aplikacji.

Warto więc sprawdzać ogłoszenia na temat nowych akcji w strefie Huawei, gdzie ogłaszane są również przeróżne konkursy i akcje promocyjne, w których możecie zgarnąć dodatkowy voucher na Punkty Huawei i nie tylko.

Na co wydać Punkty Huawei?

 class="wp-image-1115863"

Przypominam, że wartość jednego punktu wynosi 1 zł. Punkty i złotówki wymienne są w płatnościach za:

  • Aplikacje i gry
  • Płatne elementy dostępne w aplikacjach i grach
  • Płatne motywy i tapety dostępne w dedykowanej aplikacji Motywy
  • Dodatkowe miejsce na dane w Chmurze Huawei

Ta ostatnia pozycja jest niezwykle interesująca, gdyż dodatkowe 50 GB, w obecnie obowiązującej promocji, można zgarnąć za 39 punktów, płacąc jednorazowo za cały rok, lub za 2 punkty w pierwszym i za 4 w kolejnych miesiącach, jeśli zdecydujemy się na uiszczanie opłaty co miesiąc.

Zdobycie pięciu punktów w miesiącu wydaje się być banalne do osiągnięcia, a dodatkowe 50 GB w chmurze zawsze się przyda. No chyba, że wolicie wydać Punkty Huawei na gry i płatne aplikacje, co rozumiem doskonale. Albo wasze ambicje są większe i będziecie w stanie zapłacić za roczny dostęp do dodatkowych 2048 GB (240 punktów przy obecnie obowiązującej promocji), co z kolei bardzo szanuję.

Jak sprawdzić liczbę Punktów Huawei na swoim koncie?

Bardzo prosto. W ustawieniach telefonu należy wejść w zakładkę ID Huawei (pierwsza od góry) i przejść do sekcji Płatność i zakupy. W niej z kolei znajdziemy sekcję Punkty Huawei. Po kliknięciu w nią wyświetli nam się menu, w którym trzeba kliknąć w przycisk Odbierz.

Huawei zastrzega, że punkty mogą zostać przesłane na wasze konto do siedmiu dni od ich zdobycia, jednak zazwyczaj dzieje się to praktycznie natychmiast. I to właściwie tyle, życzę udanych łowów.

Lokowanie produktu
Najnowsze