REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Bankowość

Cyfrowy Polsat wprowadzi Plus Pay – nowy system płatności mobilnych

13.03.2020
15:45
plus pay plus finanse
REKLAMA

Plus Pay i Plus Finanse to dwa nowe podmioty powołane przez Cyfrowy Polsat. Szczegóły na ich temat nie są znane, ale ich nazwy mówią same za siebie: na rynku pojawi się nowy gracz, rywalizujący z Google Pay.

REKLAMA

Jeżeli jesteśmy abonentami Cyfrowego Polsatu lub jednej z należących do niego spółek, prawdopodobnie już niedługo zyskamy dostęp do nowego systemu płatności elektronicznych i usług finansowych. Niestety nie wiemy na ten temat w zasadzie nic – wyłuskała go jako pierwsza redakcja Parkietu i niestety nie udało jej się ustalić wiele więcej. Samo wejście Cyfrowego Polsatu w tego rodzaju usługi jest jednak niezmiernie interesujące.

Plus Pay i Plus Finanse – co to właściwie jest? Prawdopodobnie usługi finansowe i system płatności elektronicznych.

– Stale pracujemy nad poszerzeniem oferty dla naszych klientów. Płatności mobilne i usługi finansowe to naturalny kierunek, na który patrzymy od lat. Doskonale wpisuje się w koncepcję Smart-DOM – zdradza na łamach Parkietu wiceprezes Maciej Stec. Nie ma więc mowy o żadnych plotkach czy przypuszczeniach: Plus Pay i Plus Finanse zdecydowanie nie mają mylących nazw.

Prawdopodobnie Plus Pay będzie odpowiednikiem takich usług jak Apple Pay czy Google Pay. Zapewne zakupy dokonane tym systemem płatności będzie można opłacić później, regulując opłaty za użytkowanie telefonu. Z kolei Plus Finanse może być odpowiednikiem konkurencyjnego T-Mobile Usługi Bankowe, prawdopodobnie zapewniając abonentom Plusa i Cyfrowego Polsatu atrakcyjne warunki współpracy z partnerskim bankiem.

REKLAMA

Musimy jednak stanowczo podkreślić, że to tylko nasze spekulacje. Jedynym faktem w niniejszym komunikacie jest powołanie przez Cyfrowy Polsat podmiotów Plus Pay i Plus Finanse i potwierdzenie od wiceprezesa, że mają one związek z płatnościami mobilnymi i usługami finansowymi. Reszta wymaga niestety potwierdzenia.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA