REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Foto

Tak, można dostać pakiet Adobe CC za darmo na dwa miesiące. Nie, nie ma to nic wspólnego z epidemią

To nie jest oficjalna oferta z okazji epidemii, ale mimo to u wielu osób działa.

19.03.2020
16:11
Pakiet Adobe CC za darmo na 2 miesiące? Tak, ale nie ma to związku z epidemią
REKLAMA
REKLAMA

Wbrew informacji wielu serwisów, Adobe wcale nie rozdaje każdemu 2 miesięcy pakietu Adobe CC za darmo przez wzgląd na epidemię koronawirusa. To nie jest żadna oficjalna akcja, jak w przypadku darmowego pakietu Adobe CC dla studentów z miejsc objętych kwarantanną. To #cebuladeal dla tych, co lubią trochę kombinować.

Adobe CC za darmo — jak dostać 2 miesiące bez płacenia?

Adobe rzeczywiście może zaoferować 2 miesiące Adobe CC za darmo, ale jest to tak naprawdę tylko ich dobra wola. Chodzi o to, że jeśli ktoś rezygnuje z wykupionego wcześniej abonamentu rocznego z miesięczną płatnością, to Adobe zazwyczaj proponuje 2 miesiące za darmo, aby zatrzymać dotychczasowego klienta. To marketingowy zabieg, który jest stosowany od dawna przez wiele firm, nie tylko Adobe. Co ważne, czytając komentarze w sieci, oferta nie działa u każdego z miejsca. Niektórzy ją mają, inni nie. Czy warto dla niecałych 100 zł kombinować? Ja mam wykupiony roczny abonament, za który zapłaciłem już z góry, więc mnie ten adobehacking nie dotyczy. Służę jednak pomocą.

Na początek trzeba wejść na stronę Adobe i się zalogować na swoje konto. Tam, w okienku „Moje plany”, powinna być opcja „Zarządzaj planem”.

 class="wp-image-1109916"

Później trzeba znaleźć przycisk „Anuluj plan” i go wybrać.

 class="wp-image-1109913"

System spyta się o powód anulowania. Warto wskazać „Produkt jest zbyt drogi” i kliknąć „Kontynuuj". Niektórzy użytkownicy wspominają o ostrzeżeniu przed opłatą za anulowanie umowy przed czasem. Trzeba to zignorować i kliknąć „Kontynuuj".

 class="wp-image-1109919"

W zakładce „Oferty” powinna pojawić się propozycja dwóch miesięcy Adobe CC za darmo. Wystarczy zaakceptować i gotowe. Tak przynajmniej opisuje cały proces serwis petapixel.com. Sam tego nie sprawdziłem do końca, ponieważ mnie ta potencjalna oferta nie dotyczy.

 class="wp-image-1109922"
Fot. peppers.pl

W ten sposób nasza umowa z Adobe zostanie wydłużona o dodatkowe, darmowe 2 miesiące

REKLAMA

Podobno można też wyciągnąć nawet do 5 miesięcy za darmo — wystarczy odpowiednio zagadać do konsultantów na infolinii. Użytkownicy podają, że myk działa z ofertą dla fotografów. Nie wiem, jak wygląda kwestia z innymi ofertami - być może również się załapią.

Ciekawy jestem, kiedy Adobe się zorientuje się, że użytkownicy zwietrzyli #cebuladeal i masowo z niego korzystają. Z drugiej strony w obecnej sytuacji wielu fotografów i filmowców praktycznie z dnia na dzień straciło zlecenia. W tak trudnej sytuacji ok. 100 zł w kieszeni to zawsze coś.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA