1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Pierwszy hosting wsparty Intel Optane w Polsce. Firma nazwa.pl jest najszybsza i daje 30 dni, by to sprawdzić

Lokowanie produktu

Spółka nazwa.pl to pierwsza firma hostingowa działająca na terenie Polski z dyskami Intel Optane oraz procesorami Intel Xeon E-2288G. Modernizacja serwerów przyniosła kilkukrotne przyspieszenie, za sprawą którego firma wyprzedza konkurencję.

24.03.2020
13:34
Nazwa.pl to pierwszy hosting wsparty Intel Optane w Polsce

Intel Optane to nie tylko typ dysku, lecz także nowy rodzaj stałej pamięci masowej, będący optymalnym rozwiązaniem między wysokowydajną pamięcią DRAM a tańszą pamięcią NAND. Ta technologia ma równoważyć pojemność, wydajność oraz koszty użytkowania, stanowiąc pożądaną alternatywę dla coraz mniej wystarczających pamięci NAND. Dyski Intel Optane zapewniają wysoką przepustowość, niskie opóźnienia i trwałość, dzięki wykorzystaniu technologii 3D XPoint.

 class="wp-image-1095818"

Przewagą technologii 3D XPoint jest przestrzenny i krzyżowy sposób umieszczania komórek pamięci, zapewniający łatwiejszy dostęp do danych. Eliminuje to największą bolączkę pamięci NAND: długie czasy zapisu, zwłaszcza w przypadku operacji o wysokiej częstotliwości. W praktyce czas reakcji dysków Intel Optane DC może być nawet 60-krotnie krótszy niż w przypadku modeli SSD NAND. Ponadto, dyski te cechują się wysoką wytrzymałością pozwalającą na wielokrotny zapis w ciągu dnia.

Intel chwali się, że po przejściu na nową pamięć dedykowaną serwerom i bazom danych firma Oracle osiągnęła pięciokrotny wzrost wydajności bazy MySQL podczas dużych obciążeń. Kolejnym podmiotem modernizującym infrastrukturę w oparciu o Intel Optane jest nazwa.pl, wykorzystująca również Intel Xeon E-2288G – najszybsze CPU dla serwerów i baz danych, jakie są aktualnie dostępne na rynku. Efekt?

Wykorzystanie Intel Optane to do 10 razy lepsze rezultaty w aplikacjach webowych.

 class="wp-image-1092948"

Spółka nazwa.pl porównała wyniki swojej zmodernizowanej infrastruktury z usługami konkurencji. Test został wykonany za pomocą aplikacji WordPress 5.3.2 (czysta instalacja) wraz z pluginem Query Monitor 3.5.2 w środowisku PHP 7.3, na płatnych pakietach hostingowych konkurencyjnych usługodawców. Wynika z niego, że witryna w WordPressie jest generowana kilkukrotnie szybciej niż taka sama strona na serwerach konkurencji.

W ten sposób firma może reklamować swoje usługi już nie tylko jako najpopularniejsze, ale również najszybsze. Jeśli posiadasz witrynę postawioną w oparciu o WordPress, warto przyjrzeć się wynikom osiągniętym podczas testu. Jeszcze lepiej test przeprowadzić samodzielnie, np. wykorzystując Vanilla Benchmark.

Szybszy hosting - co to oznacza dla właścicieli firm i biznesów?

W dzisiejszych czasach niemożliwe jest prowadzenie działalności biznesowej bez własnego adresu WWW, witryny internetowej oraz niezawodnych kont e-mail. Niestety, fizyczne ograniczenia serwerów sprawiają, że część klientów otrzymuje usługi gorszej jakości. Dzieje się tak ze względu na konieczność zaspokojenia potrzeb innych użytkowników, znajdujących się w tym samym klastrze serwerów.

Jednym z rozwiązań tego problemu jest skalowalna przestrzeń w technologii chmury. Dzięki jej wykorzystaniu w nazwa.pl zapytania są przesyłane zawsze tam, gdzie odnotowano najmniejsze obciążenie w klastrze. Z kolei za sprawą nowych dysków Intel Optane oraz procesorów Intel Xeon te zapytania są obsługiwane z maksymalną szybkością. W praktyce oznacza to krótszy czas realizacji zadań i oczekiwania klientów.

Dostępność produktu w sklepie, niezawodność witryny WWW, odporność na wielką liczbę zapytań, bezpieczna i natychmiastowa płatność online oraz zintegrowany system informacji o paczkach działający w czasie rzeczywistym – wszystko to musi działać na najwyższym poziomie. W dobie e-commerce klient bierze pod uwagę nie tylko cenę, ale również czas reakcji strony internetowej, czy błyskawiczną obsługę transakcji. To wszystko elementy, w oparciu o które opiniowana jest działalność biznesowa, oceniana jest wiarygodność.

Dobrze prowadzona firma nie może mieć opóźnień. Również w sieci, gdzie jakość obsługi jest kluczowa dla powodzenia biznesu. Można ją zwiększać właśnie przy pomocy najnowszych technologii, czy najszybszego hostingu.

Każdy z użytkowników ma możliwość zweryfikowania szybkości nazwa.pl, korzystając za darmo z 30-dniowego okresu próbnego.

 class="wp-image-1113565"

Firma podkreśla tym samym, że wielka modernizacja infrastruktury jest częścią długofalowej strategii umacniającej nazwa.pl na pozycji lidera polskich firm hostingowych. Nie tylko w zakresie cennika czy liczby klientów, ale również wykorzystanych technologii. Dyski Intel Optane, procesory Intel Xeon E-2288G oraz nowy, dynamiczny system zapytań przydzielanych do serwerów z najmniejszym obciążeniem w klastrze mają sprawiać, że nazwa.pl będzie postrzegana jako technologiczny punkt odniesienia dla całej konkurencji.

Tymczasem firma może się pochwalić już ponad milionem klientów, którzy zarejestrowali ponad cztery miliony domen. Jednocześnie nazwa.pl prowadzi największy w tym sektorze usług program partnerski, pozwalający zarobić połowę ze środków, jakie na usługi hostingowe wydają zarekomendowani przez nas klienci.

Specjalnie dla czytelników „Spider`s Web” nazwa.pl przygotowała kod rabatowy pozwalający aktywować za darmo usługę Hosting Cloud na okres 90 dni. Wystarczy tylko przy zamówieniu na stronie https://www.nazwa.pl/ wybrać opcję Voucher i wpisać poniższy kod rabatowy:

pa89-8434-9875

Termin ważności kodu rabatowego: 20.04.2020r.

* Wpis powstał przy współpracy z nazwa.pl

Lokowanie produktu
Najnowsze