REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Foto

Oto najlepsze polskie zdjęcie w konkursie Sony World Photography Awards

Poznaliśmy właśnie zdobywcę nagrody Poland National Award w konkursie Sony World Photography Awards 2020. To wielkie wyróżnienie dla Jacka Patora, autora fotografii.

04.03.2020
15:47
Oto najlepsze polskie zdjęcie w konkursie Sony World Photography Awards
REKLAMA
REKLAMA

Sony World Photography Awards to jeden z największych i najbardziej prestiżowych konkursów fotografii. Jest organizowany przez World Photography Organisation, a w tym roku do konkursu napłynęła rekordowa liczba zgłoszeń: ponad 345 tys., z czego przeszło 190 tys. do konkursu otwartego.

Konkurs Sony World Photography Awards jest podzielony na kilka głównych części, w tym część przeznaczoną dla profesjonalistów, część otwartą, część dla młodzieży, dla studentów, a także osobny konkurs National Award, w którym jury wyłania po jednej najlepszej fotografii z 63 krajów świata, w tym z Polski.

Tegoroczny tytuł Poland National Award w konkursie Sony World Photography Awards 2020 należy do Jacka Patora.

Oto najlepsze polskie zdjęcie w konkursie Sony World Photography Awards class="wp-image-1098899"

Jacka Patorę nagrodzono za zdjęcie Gra cieni, zgłoszone w kategorii Architektura konkursu otwartego.

Zdjęcie przedstawia słynny most 25 kwietnia (Ponte 25 de Abril) w Lizbonie. Niesamowicie klimatyczne ujęcie budowli skąpanej w promieniach słońca jest prawdziwą ucztą dla oka. Ciemne sylwetki na pierwszym planie pokazują skalę mostu i świetnie uzupełniają kadr. W tle widać pomnik Cristo Rei.

REKLAMA

Jako zdobywca nagrody Poland National Award Jacek Patora otrzyma najnowszy sprzęt fotograficzny od Sony. Fotografia będzie wystawiona w londyńskim Somerset House, w galerii finałowej konkursu, którą można będzie obejrzeć w dniach od 17 kwietnia do 4 maja. Gratulujemy zwycięzcy fantastycznego ujęcia!

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA