REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Użytkownicy prosili, Microsoft wprowadził. Edge zyska obsługę motywów z Chrome Web Store

Przeglądarka Edge już niedługo zyska obsługę motywów wizualnych z Chrome’a. Będzie można instalować dowolną skórkę z Chrome Web Store.

05.03.2020
11:55
microsoft edge nowa wersja logo bing
REKLAMA
REKLAMA

Nakładki na przeglądarkę Chromium różnią się od siebie znacząco, mimo współdzielenia rdzenia do renderowania witryn internetowych i aplikacji webowych. Chrome, Opera, Edge, Brave, Vivaldi i reszta różnią się od siebie wyglądem i dodatkowymi funkcjami, tak jak różnią się od siebie androidowe EMUI, MIUI, OxygenOS i reszta. Wyróżnikiem Chrome’a jest obsługa motywów interfejsu, zgromadzonych w wygodnym do ich przeglądania katalogu.

Motywy Chrome’a nie bazują jednak na żadnym wyszukanym rozwiązaniu, co oznacza, że twórcy innych bazujących na Chromium przeglądarek mogą łatwo uzyskać z nimi zgodność. Społeczność użytkowników przeglądarki Edge naciskała na Microsoft, by ten wprowadził ich obsługę do Edge’a. Redakcja serwisu Techdows odkryła jako pierwsza, że ten swoich użytkowników posłuchał.

Motywy z Chrome Web Store będą obsługiwane w Microsoft Edge.

Funkcja ta jest już dostępna w Edge Canary, a więc we wczesnej wersji testowej przeglądarki Microsoftu. Po wykryciu ewentualnych problemów i ich usunięciu ta trafi do kanału testowego Dev, by później trafić do Bety i wreszcie do produkcyjnej wersji Edge’a. Co ciekawe, przynajmniej na razie, nic nie wskazuje na to, by Microsoft Store dla Edge’a również miał wprowadzić katalog motywów. Będziemy musieli ich szukać w repozytorium dla Chrome’a.

microsoft edge motywy class="wp-image-1099751"
REKLAMA

Na szczęście Edge nie wymaga korzystania z Microsoft Store i jest niemal w pełni zgodny z asortymentem Chrome Web Store. W wersji Canary przeglądarki należy aktywować flagę o nazwie Allow installation of external store themes. Prawdopodobnie w wersji produkcyjnej ten krok będzie zupełnie zbędny. Zainstalowanymi motywami można zarządzać i je usuwać w sekcji Wygląd w ustawieniach przeglądarki.

Zakładając że problemów i usterek nie będzie zbyt wiele, obsługa motywów powinna trafić do produkcyjnej wersji przeglądarki Edge za dwa miesiące.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA