REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Facebook Messenger na Windowsa niedługo dostanie wyszukiwarkę

Aplikacja do Messengera w wersji na Windows zyska już niedługo wyszukiwarkę archiwum. Będziemy mogli, jak w wersji webowej, wyszukiwać słowa i zdania w przeszłych konwersacjach. Funkcja jest już w beta-testach.

12.03.2020
18:37
messenger windows wyszukiwarka
REKLAMA

Nie wiem jak w waszym przypadku, ale jeżeli o mnie chodzi, to funkcja archiwum w komunikatorze internetowym bywa bardzo pomocna. Wielokrotnie za pomocą komunikatorów załatwiamy istotne sprawy, które potem giną w natłoku codziennych konwersacji. Wyszukiwarka pozwala na łatwe ich odnalezienie.

REKLAMA

Messenger jako usługa rzecz jasna oferuje indeksowane archiwum, o czym wiedzą prawdopodobnie wszyscy użytkownicy aplikacji webowej dostępnej na Messenger.com. Niestety aplikacja na Windowsa z jakiegoś względu jeszcze się tego nie doczekała. Na szczęście to właśnie się zmienia.

Wyszukiwarka już dostępna w wersji beta aplikacji Facebook Messenger dla Windowsa.

Przeznaczona do publicznych beta-testów wersja windowsowego Messengera otrzymała wyszukiwarkę, do której dostać się możemy otwierając konwersację, w której chcemy coś znaleźć a następnie klikając nową ikonę lupy w prawym górnym rogu.

messenger windows wyszukiwarka
REKLAMA

W formularzu wpisujemy słowo lub frazę, którą chcemy odnaleźć. Messenger poinformuje ile razy wystąpiło lub wystąpiła w danej konwersacji i oczywiście pozwoli przejść bezpośrednio do interesującej nas wypowiedzi.

Beta-testy nowych wersji Messengera na Windowsa zwyczajowo trwają około dwóch tygodni. W podobnym czasie powinniśmy się zatem spodziewać aktualizacji produkcyjnej wersji dla zwykłego użytkownika. Oby podczas testów nie wykryto żadnych poważniejszych usterek, które mogłyby wywołać opóźnienia.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA