REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Teraz Mapy Google przydadzą się nawet po wejściu do knajpy. Powiedzą, co warto wypić i zjeść

Mapy Google okażą się przydatne nie tylko w drodze do restauracji, ale również już po wejściu do lokalu. Google Maps dostanie funkcję skanera menu.

10.03.2020
12:38
google-maps
REKLAMA
REKLAMA

Do tej pory osoby planujące obiad w knajpie, które korzystały z Google Maps, mogły dzięki aplikacji przede wszystkim znaleźć drogę do lokalu. Adres i wskazówki nawigacyjne prowadzące prosto do restauracji to jednak dopiero początek możliwości aplikacji Mapy Google.

Program przygotowany przez firmę z Mountain View potrafi już od dawna podać numer telefonu, pod którym można zarezerwować stolik w knajpie, a także pokazuje godziny otwarcia restauracji. Do tego dochodzą dane o spodziewanym obłożeniu danego lokalu o konkretnej porze dnia.

Teraz Mapy Google przydadzą się nawet po wejściu do knajpy

Już teraz w aplikacji można przejrzeć zdjęcia potraw i menu wrzucone przez innych użytkowników, ale niedługo jej możliwości w kwestii karty dań się powiększą. Funkcja, która powinna trafić do wszystkich użytkowników Google Maps lada moment, po raz pierwszy została zaprezentowana w 2019 r. podczas Google I/O.

Już wtedy zobaczyliśmy, jak w ramach aplikacji Google Lens użytkownik może zeskanować za pomocą aparatu w telefonie menu w restauracji, by wyświetlić dodatkowe informacje, jak np. to, które potrawy najbardziej interesowały innych użytkowników. Działało to w czasie rzeczywistym i robiło to spore wrażenie.

google maps google lens class="wp-image-1102250"

Teraz ten skaner trafi bezpośrednio do aplikacji Google Maps

REKLAMA

Po aktualizacji w prawym górnym rogu znajdzie się przycisk Google Lens, który uruchamia aparat i pozwala na samodzielne zeskanowanie karty dań. Bazą wyszukiwania może być również zdjęcie menu wrzucone przez innego klienta. Dodatkowe informacje można wyświetlić poprzez dotknięcie sugestii Google Lens o nazwie Explore dishes.

Niezależnie od tego, co jest źródłem danych, Mapy Google nie tylko podświetlą na zeskanowanym menu popularne potrawy, ale treść na zdjęciu zostanie przerobiona na tekst, który można skopiować do schowka w urządzeniu. Dotknięcie nazwy jednego z dań pokaże dodatkowe informacje na jego temat.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA