REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

LEGO i Nintendo łączą siły. Zabawka LEGO Super Mario wygląda kapitalnie, zadebiutuje w 2020 r.

LEGO - producent jednych z najlepszych i najbardziej kreatywnych zabawek łączy siły z Nintendo - wydawcą jednych z najlepszych i najbardziej kreatywnych gier wideo. Efektem tego mariażu jest LEGO Super Mario.

12.03.2020
18:15
Zabawka LEGO i Nintendo. LEGO Super Mario to więcej niż klocki
REKLAMA
REKLAMA

LEGO Super Mario to coś więcej niż tylko zestaw klocków. To najprawdziwsza gra. Z punktami, zasadami oraz limitem czasowym. W jej sercu znajduje się interaktywna figurka tytułowego Mario, z zainstalowanymi kilkoma wyświetlaczami odpowiedzialnymi za mimikę bohatera oraz ekrany informacji. Jak w tradycyjnej grze, Mario musi bowiem dotrzeć do końca etapu, zdobywając flagę. Księżniczka nie uratuje się sama.

LEGO Super Mario ma być grą społeczną, interaktywną i uczącą współpracy.

Przygodę z LEGO Super Mario można podzielić na dwa etapy. Najpierw tworzymy świat. Układamy go z klocków LEGO, jak wielokrotnie robiliśmy to w przypadku innych zestawów. Trochę jak w edytorze Super Mario Maker 2 układamy płaską trasę, a następnie budujemy wzniesienia oraz dodajemy platformy. Dzieci mogą wykazać się tutaj kreatywnością, tworząc nietypowe poziomy do późniejszego przejścia.

Gdy odpowiedni tor zostaje zbudowany, rozpoczyna się drugi etap rozgrywki. Chwytamy za interaktywnego Mario i próbujemy pokonać poziom, który sami przed chwilą stworzyliśmy. Bądź stworzyli nasi znajomi. Co wcale nie będzie takie proste, ponieważ tor został usiany licznymi elementami interaktywnymi. Mario będzie musiał unikać żarłocznych roślin, skakać nad jęzorami ognia i tak dalej.

 class="wp-image-1104581"

W LEGO Super Mario jak najbardziej można przegrać.

Wzorem kultowych gier wideo, poparzenie lub spadek w przepaść wiąże się z utratą jednego życia. Wyzwaniem dla graczy będzie również limit czasowy. Nie wiem tylko, w jaki sposób działa ten mechanizm. Czy figurka Mario faktycznie odmierza 60 sekund? A może każda sekunda to tak naprawdę jedna tura - wskoczenie figurką na nową platformę lub nowy klocek?

Jestem bardzo ciekawy, jak LEGO do spółki z Nintendo zadba, aby interaktywny Mario pilnował sprawiedliwego wyniku. W przypadku gier wideo zasady są jasne i z góry narzucone. Zestawy LEGO stwarzają jednak wielkie pole do interpretacji. Czy będzie istniał jakiś mechanizm, który zabroni mi chwycić za figurkę i przenieść ją od razu na koniec toru? Naprawdę nurtuje mnie, jak producenci to rozwiązali.

 class="wp-image-1104590"
REKLAMA

LEGO Super Mario pojawi się w sklepach w 2020 r.

Dokładniejsza data premiery wciąż nie jest znana. Chociaż zabawka jest reklamowana jako produkt dla dzieci, sam z chęcią po nią sięgnę. Jestem wielkim fanem Super Mario Makera. Uwielbiam Super Mario Odyssey i wciąż pamiętam przygodę z Super Mario 64. O ogrywaniu pirackiego Mario Bros. na Pegasusie w latach 90. nawet nie będę wspominał. Kto wie, może w LEGO Super Mario coś dla siebie znajdą również dorośli.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA