REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Budzisz się, a tu oficjalne wideo z rozgrywki nowego Half-Life'a

Już w tym miesiącu, po wielu latach oczekiwań, fani kultowego Half-Life’a otrzymają nową oficjalną odsłonę serii. Valve podgrzewa atmosferę i publikuje trzy oficjalne nagrania z rozgrywki, prezentujące nowe mechanizmy gry.

03.03.2020
9:34
Half-Life: Alyx - Valve publikuje trzy wideo prezentujące gameplay
REKLAMA

Half-Life: Alyx nie będzie typową kontynuacją legendarnej serii shooterów. Nowa gra pojawi się wyłącznie w wersji na pecetowe gogle do VR, co oznacza, że posiadacze konsol do gier i mniej zamożni posiadacze pecetów będą musieli obejść się smakiem. Czy wiele tracą? Przekonamy się, gdy gra będzie dostępna do pobrania.

REKLAMA

Na razie nowemu Half-Life’owi możemy się przyjrzeć za sprawą trzech klipów wideo opublikowanych przez Valve. Są niemalże wolne od spoilerów, prezentując jedne z pierwszych scen z gry. Ich rolą jest pokazanie środowiska gry i możliwych z nim interakcji.

Na pierwszym widzimy teleportowanie się:

Na drugim płynne poruszanie się:

Na trzecim strzelanie:

Nie zabrakło też pokazów działania symulacji fizycznych, rękawicy do interakcji, modyfikacji broni i zagadek.

Half-Life: Alyx – wszystko co wiemy.

Gra od samego początku była projektowana jako tytuł pod gogle VR. Rozważano tylko, czy aby na pewno wybrać Half-Life’a, czy też odświeżyć serię gier Portal. Half-Life: Alyx budowany jest na zupełnie nowym silniku Source 2. Będzie można budować do niej modyfikacje.

Fabuła gry umiejscowiona jest pomiędzy grami Half-Life i Half-Life 2. Wcielimy się w rolę Alyx Vance, która wspólnie z ojcem próbuje znaleźć sposób na zbudowanie ruchu oporu przeciwko obcym najeźdźcom. Miejsce akcji to City 17, choć nie jest jasne, czy w toku gry nie zostaniemy przeniesieni do innych lokalizacji.

REKLAMA

Choć to gra pod gogle VR, to nadal pozostaje ona relatywnie wierna mechanice całej serii: nowy Half-Life to shooter z położonym dużym naciskiem na rozwiązywanie zazwyczaj opartych o fizykę zagadek. Wirtualna rzeczywistość zapewnia jednak wiele nowych doświadczeń, takich jak zdjęcie z głowy atakującego nas headcraba i rzucenie nim w pozostałych wrogów, czy ostrożne wychylanie się zza węgła.

Half-Life: Alyx pojawi się w sprzedaży 23 marca na Steam dla Windows 10. Gra będzie zgodna z goglami Valve Index, HTC Vive, Windows Mixed Reality, Oculus Rift i Oculus Quest. Kosztować ma 60 dol.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA