REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Doczekaliśmy się. Gwint: Wiedźmińska Gra Karciana już dostępny na Androida

Już nie musimy zazdrościć znajomym z telefonami Apple’a. Uwielbiany przez fanów Wiedźmina karciany Gwint w końcu doczekał się stabilnej i oficjalnej wersji na jeden z najpopularniejszych systemów na rynku.

24.03.2020
18:24
gwint: wiedźmińska gra karciana android
REKLAMA
REKLAMA

Androidowa wersja Gwinta – Wiedźmińskiej Gry Karcianej w niczym nie ustępuje pozostałym edycjom, jak zapewniają jej twórcy. To zresztą jest wymóg, by wszystko działało jak należy: w grze jest bowiem obecny mechanizm crossplay, możliwa jest więc wspólna zabawa z graczami korzystającymi z iOS-a lub z wersji na PC.

Gra polega na Koncie GOG, a co za tym idzie – jeżeli do konta przypisane zostały postępy w grze i zakupy, będą one odzwierciedlone w wersji na Androida i w pełni zmigrowane. Nie trzeba będzie wszystkiego zdobywać od nowa. Gra wymaga systemu w wersji Nougat lub nowszej oraz co najmniej 1,5 GB RAM.

Dla pierwszych graczy gry Gwint – Wiedźmińska Gra Karciana na Androida czekają niespodzianki.

REKLAMA

Gracze, którzy zalogują się do gry z poziomu Androida do dnia 31 marca otrzymają darmową beczkę Ultimate Premium, a więc tak zwaną skrzynkę z losową zawartością o najwyższej wartości. Osoby które zapisały się na listę chętnych do zabawy gdy gra była zapowiadana dodatkowo otrzymają darmowy awatar Imperial Golem. Mamy też się spodziewać w pierwszym tygodniu od premiery wielu wydarzeń okazjonalnych.

Gwint: Wiedźmińska Gra Karciana powstał poniekąd na prośbę fanów. Wywodzi się on z mini-gry z Wiedźmina 3. W przerwie od polowań na strzygi i potwory w ludzkiej skórze mogliśmy się zrelaksować w wirtualnej tawernie i zagrać w karty. Pomysł tak spodobał się fanom, że ci zaczęli domagać się samodzielnej gry w Gwinta. CD Projekt RED odpowiedział na to zapotrzebowanie. Gra pojawiła się w wersji na PC, PlayStation 4 i Xbox One. Z czasem została wycofana z konsol na rzecz wersji mobilnych.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA