REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Aplikacja Wiadomości SMS od Google’a losowo kasuje SMS-y. Radzimy uważać

Nowa wersja aplikacji Google Wiadomości do obsługi SMS-ów zawiera osobliwy i potencjalnie bardzo kłopotliwy błąd. Usuwa bowiem losowe SMS-y i konwersacje z pamięci telefonu, przynajmniej według doniesień licznych użytkowników.

23.03.2020
16:18
google wiadomości sms-y znikają
REKLAMA
REKLAMA

Jeżeli korzystasz z aplikacji Google Wiadomości jako domyślnej do obsługi wiadomości SMS i MMS, to radzimy tymczasowo wybrać jakąś alternatywną – lub skopiować ważne wiadomości w bezpieczne miejsce. Na oficjalnym forum obsługi technicznej Google pojawił się wątek, w którym liczni użytkownicy apki skarżą się na losowo znikające wiadomości z ich urządzeń a także inne problemy.

Wiadomości które nie znikają z telefonu miewają też inne problemy. Tekst bywa zniekształcony, wiadomości są dołączane do innych nadawców niż faktyczni, a sama aplikacja zaczęła często się zawieszać.

SMS-y znikają z telefonu, a wszystko wina Google Wiadomości.

REKLAMA

Co ciekawe problem wyraźnie nie jest powiązany z danym modelem telefonu czy nawet producentem – o problemach donoszą użytkownicy bardzo różnych urządzeń. Nie jest to też usterka występująca u wszystkich, wiele osób deklaruje, że aplikacja działa u nich jak zawsze.

Google w momencie oddawania tekstu do publikacji nie potwierdził jeszcze występowania usterki – trudno jednak nie dawać wiary doniesieniom internautów. Warto pamiętać, że nie musimy instalować zupełnie nowej aplikacji do SMS-ów, jeżeli wykorzystujemy popularne komunikatory. Do czasu usunięcia problemu zalecamy albo zmianę aplikacji na inną nam znaną lub polecaną, albo połączenie funkcji SMS z aplikacjami typu Messenger czy Signal.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA