REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Ponad 800 mln dol. na walkę z koronawirusem. Dziękujemy, Google

Internetowy gigant nie zamierza być skąpym w walce o powrót do normalności. Google przekaże 0,8 mld dol. na wsparcie przedsiębiorstw, służby zdrowia i organizacji rządowych, by jak najszybciej powstrzymać rozwijającą się zarazę.

28.03.2020
10:08
google koronawirus pomoc
REKLAMA
REKLAMA

Coraz więcej podmiotów dołącza się do wspierania organów służby na całym świecie w zwalczaniu COVID-19. Google będzie w tej kwestii wyjątkowo hojny: przekaże bowiem odpowiednim organizacjom aż 800 mln dol. By jak najszybciej wszystko wróciło do normalności przy minimalnych stratach w ludności.

Ponad 800 mln dol. od Google’a na walkę z koronawirusem.

Ćwierć miliarda dolarów zostanie przekazane Światowej Organizacji Zdrowia i ponad 100 podobnych światowych organizacji w formie grantu na reklamy internetowe, by te skuteczniej mogły docierać do internautów z treściami edukującymi na temat koronawirusa, w szczególności informującymi jak unikać zarażenia.

Oprócz tego, 20 mln dol. w grantach reklamowych trafi do społecznych organizacji finansowych i organizacji pozarządowych, by pomagać w dystrybucji funduszy pomocowych i innych zasobów dla małych i średnich przedsiębiorstw. Te ostatnie Google chce dodatkowo wesprzeć funduszem w wysokości 200 mln dol. Przedsiębiorstwa, które miały aktywne konta w Google Ads przez ostatni rok otrzymają talony na reklamy w łącznej kwocie (do podziału) 340 mln dol., które będą mogły wykorzystać do końca bieżącego roku.

REKLAMA

Google udostępni też uczelniom i placówkom badawczym darmową moc obliczeniową – udostępniając usługi Google Cloud o wartości 20 mln dol. Firma też wspólnie z Magic Glove & Safety uruchomiła produkcję ponad 2 mln maseczek ochronnych dla CDC (amerykańskie centra kontroli i prewencji chorób).

W zasadzie pozostaje tylko szczerze podziękować. I nieśmiało, choć z nadzieją, zachęcić pozostałych zamożnych technologicznych gigantów do dalszej pomocy.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA