REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Nowość w Gmailu. Nareszcie będziesz mógł szybko zmieniać podpisy w mailach

Gmail wprowadza nową funkcję. Od teraz będziesz mógł wybrać wiele różnych stopek maila dla jednego adresu e-mail. Niebywałe, że Google wdraża tę funkcję dopiero teraz.

11.03.2020
10:19
Gmail nowe funkcje
REKLAMA
REKLAMA

Z podpisami w Gmailu od zawsze coś było nie tak. Pisząc nowego maila dotychczas nie dało się wybrać stopki maila, ponieważ Gmail automatycznie dodawał stopkę przypisaną do danego adresu e-mail. Nie do końca rozumiem, dlaczego największa na świecie usługa mailowa podchodziła do tematu sygnatur z takim niedbalstwem. Teraz się to zmieni.

Gmail pozwoli wybierać różne stopki dla tego samego adresu e-mail.

Na blogu Google czytamy, że właśnie rusza proces aktualizacji Gmaila u klientów biznesowych, korzystających z pakietu G Suite. W oknie tworzenia nowego maila znajdzie się nowy przycisk odpowiadający za wybór stopki maila. Można będzie wybrać zapisane podpisy, pozostawić maila bez podpisu lub stworzyć nowy podpis.

Tylko tyle, ale jednocześnie aż tyle. Nową funkcję docenią osoby, które korzystają z maila w pracy. Osobiście odbieram dziennie już nawet nie dziesiątki, ale niekiedy nawet setki maili. Na wiele odpisuję. Przeważnie korzystam z jednej stopki przypisanej do danego adresu, ale zdarzają się sytuacje, kiedy wolałbym się podpisać uproszczoną stopką, w której nie ma numeru telefonu.

Taka funkcja jest dostępna w każdym większym programie do zarządzania pocztą. To wręcz podstawowa funkcja. Nie wiedzieć czemu, dotychczas Gmail nigdy jej nie miał.

Wdrożenie mechanizmu doboru stopki w pakiecie G Suite ma sens, ponieważ jest to opcja nastawiona typowo na klientów biznesowych i korporacyjnych. Nowość trafi też jednak także do bezpłatnej wersji Gmaila.

Teraz czas na podpisy w aplikacjach mobilnych.

Praca na desktopie nadal jest ważna, ale w dzisiejszych realiach coraz więcej maili odbieramy na smartfonach. Niestety Google ma jeszcze wiele do zrobieniami w aplikacji mobilnej Gmail. Nadal brakuje tak podstawowej rzeczy jak synchronizacja podpisu z desktopem.

REKLAMA

Jest to szczególnie uciążliwe w mojej pracy, kiedy często przesiadam się na testowe smartfony i każdorazowo muszę ustawiać mój podpis w Gmailu. Nie wspominam nawet o braku możliwości zmiany podpisu.

Jest jeszcze sporo do zrobienia, ale dobrze, że Google dostrzegł brak w swojej usłudze. Lepiej późno niż wcale.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA