REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Rusza proces aktualizacji Galaxy S10 i Galaxy Note10 do One UI 2.1. Co nowego?

Wiele funkcji z innowacyjnego Galaxy S20 trafi do starszych telefonów Samsunga przez aktualizację systemu operacyjnego. Owa aktualizacja właśnie rusza – trafi do telefonów Galaxy S10 i Galaxy Note10.

21.03.2020
15:36
samsung galaxy s10+ performance edition, 1TB Challenge
REKLAMA
REKLAMA

Holenderski oddział Samsunga opublikował informację prasową, w której informuje o rozpoczęciu procesu aktualizacji telefonów Galaxy S10 i Galaxy Note10 do systemu operacyjnego Android z One UI 2.1. Urządzenia klientów mają otrzymać uaktualnienie do końca bieżącego miesiąca. Miejmy na uwadze, że dostępność aktualizacji będzie zależała od naszego regionu geograficznego i wykorzystywanego operatora sieci komórkowej. U nas uaktualnienie może się pojawić nawet kilka tygodni później.

Holenderska informacja prasowa to jednak wskazówka, że oprogramowanie jest gotowe i że możemy się go spodziewać już wkrótce. Android z One UI 2.1 to bazujący na Androidzie 10 system operacyjny Samsunga (tak zwana nakładka), podobnie zresztą jak Android z One UI 2.0. Uaktualnienie nie zawiera więc nowości od Google’a, a wyłącznie te opracowane przez Samsunga. Użytkownicy Galaxy S20 mogą potwierdzić, że jest ich sporo.

Android z One UI 2.1 dla Galaxy S10 i Galaxy Note10. Aktualizacja już ruszyła. Co nowego?

Po uaktualnieniu znacząco zmienią się możliwości aparatów w objętych nim telefonach. Użytkownik na życzenie będzie mógł włączyć tryb, w którym za jednym przyciśnięciem migawki aparat wykonuje równocześnie 10 zdjęć i rejestruje wideo na cztery różne sposoby – byśmy nigdy nie martwili się, że piękną chwilę zrujnował zły tryb aparatu i mogli wybrać najładniejsze z ujęć.

REKLAMA

One UI 2.1 wprowadzi również tryb Pro do wideo, a nie tylko do zdjęć, pozwalając użytkownikowi na szerokie możliwości dostosowania parametrów pracy kamery. Możliwe też będzie równoczesne nagrywanie wideo zarówno z przedniego, jak i tylnego aparatu.

Pojawi się też mechanizm szybkiego udostępniania, dzięki któremu można wysyłać przez Wi-Fi innemu urządzeniu dane bez konieczności parowania, podobnie jak w przypadku AirDropa. Możliwe też będzie strumieniowanie przez Bluetooth muzyki do uaktualnionego telefonu, który następnie będzie mógł podawać sygnał dalej do głośnika, z którym jest sparowany. Uaktualniona też zostanie aplikacja Galeria, która przestanie polegać na chmurze Samsung Cloud na rzecz OneDrive’a.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA