Sprzęt  / News

Rusza proces aktualizacji Galaxy S10 i Galaxy Note10 do One UI 2.1. Co nowego?

144 interakcji
dołącz do dyskusji

Wiele funkcji z innowacyjnego Galaxy S20 trafi do starszych telefonów Samsunga przez aktualizację systemu operacyjnego. Owa aktualizacja właśnie rusza – trafi do telefonów Galaxy S10 i Galaxy Note10.

Holenderski oddział Samsunga opublikował informację prasową, w której informuje o rozpoczęciu procesu aktualizacji telefonów Galaxy S10 i Galaxy Note10 do systemu operacyjnego Android z One UI 2.1. Urządzenia klientów mają otrzymać uaktualnienie do końca bieżącego miesiąca. Miejmy na uwadze, że dostępność aktualizacji będzie zależała od naszego regionu geograficznego i wykorzystywanego operatora sieci komórkowej. U nas uaktualnienie może się pojawić nawet kilka tygodni później.

Holenderska informacja prasowa to jednak wskazówka, że oprogramowanie jest gotowe i że możemy się go spodziewać już wkrótce. Android z One UI 2.1 to bazujący na Androidzie 10 system operacyjny Samsunga (tak zwana nakładka), podobnie zresztą jak Android z One UI 2.0. Uaktualnienie nie zawiera więc nowości od Google’a, a wyłącznie te opracowane przez Samsunga. Użytkownicy Galaxy S20 mogą potwierdzić, że jest ich sporo.

Android z One UI 2.1 dla Galaxy S10 i Galaxy Note10. Aktualizacja już ruszyła. Co nowego?

Po uaktualnieniu znacząco zmienią się możliwości aparatów w objętych nim telefonach. Użytkownik na życzenie będzie mógł włączyć tryb, w którym za jednym przyciśnięciem migawki aparat wykonuje równocześnie 10 zdjęć i rejestruje wideo na cztery różne sposoby – byśmy nigdy nie martwili się, że piękną chwilę zrujnował zły tryb aparatu i mogli wybrać najładniejsze z ujęć.

One UI 2.1 wprowadzi również tryb Pro do wideo, a nie tylko do zdjęć, pozwalając użytkownikowi na szerokie możliwości dostosowania parametrów pracy kamery. Możliwe też będzie równoczesne nagrywanie wideo zarówno z przedniego, jak i tylnego aparatu.

Pojawi się też mechanizm szybkiego udostępniania, dzięki któremu można wysyłać przez Wi-Fi innemu urządzeniu dane bez konieczności parowania, podobnie jak w przypadku AirDropa. Możliwe też będzie strumieniowanie przez Bluetooth muzyki do uaktualnionego telefonu, który następnie będzie mógł podawać sygnał dalej do głośnika, z którym jest sparowany. Uaktualniona też zostanie aplikacja Galeria, która przestanie polegać na chmurze Samsung Cloud na rzecz OneDrive’a.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst