REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Już nie tylko Windows. Desktopowy Facebook Messenger trafia na Mac App Store

Użytkownicy Windowsa od lat jako jedyni mogli korzystać z natywnej dedykowanej aplikacji Messengera na desktopy, a niedawno dostali jej odświeżoną wersję. Teraz ta trafia również i na macOS-a.

04.03.2020
19:59
Messenger skanuje wiadomości
REKLAMA
REKLAMA

Użytkownicy Maców czekali na to od lat. Aż do dziś jedyną desktopową wersją Messengera – najpopularniejszego komunikatora na rynku – była ta webowa. Facebook z jakiegoś względu ignorował macOS-a, koncentrując swoje wysiłku wyłącznie na aplikacji webowej oraz tej na Windowsa. Na szczęście to właśnie się zmienia.

Facebook Messenger w Mac App Store. Komunikator w wersji na system macOS.

messenger macos class="wp-image-1099457"

Komunikator jest już dostępny w oficjalnym repozytorium aplikacji na Maca. Obsługuje wszystkie funkcje usługi, w tym grupowe wideorozmowy czy wysyłanie zdjęć, naklejek oraz animowanych GIF-ów. Integruje się też w pełni z powłoką macOS-a, w tym z jego centrum powiadomień. Dostosowuje również swój motyw – ciemny bądź jasny – do tego ustawionego w systemie.

Aplikacja, podobnie jak wersja dla Windowsa, bazuje na fundamencie Electron, więc niestety nie będzie należała do tych najlżejszych czy najbardziej energooszczędnych. Ten Electron to jednak nadzieja na szybkie aktualizacje aplikacji, bo dzięki niemu ta jest niemal identyczna na wszystkich platformach – z drobnymi różnicami wynikającymi ze specyfiki Windowsa, Maca czy weba.

REKLAMA
messenger macos class="wp-image-1099460"

To już drugi komunikator Facebooka dla Maca – na ów system dostępny jest także WhatsApp. Windows ma jeszcze jedną aplikacyjną przewagę nad macOS-em w kontekście Facebooka, a konkretniej Instagrama. Jest to jednak przewaga dość iluzoryczna, bo windowsowy Instagram to zwykła webowa PWA.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA