REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

Uważaj na żart, który wrócił na Facebooka. Dostaniesz bana za wykadrowanie tego zdjęcia

Znajomy przesyła zrzut ekranu z wyglądającym niewinnie wakacyjnym zdjęciem przez Messengera i prosi o jego wykadrowanie. Za spełnienie tego niewinnego życzenia możemy dostać 3 dni blokady na publikowanie postów na Facebooku i pisanie wiadomości w jego komunikatorze. 

12.03.2020
15:09
Uważaj na żart na Facebooku. Dostaniesz bana za wykadrowanie tego zdjęcia
REKLAMA
REKLAMA

Jak bumerang wraca głupi Facebookowy żart, który krąży w internecie od co najmniej kilku lat.

Łańcuszek blokujący Messengera na trzy dni

Na pierwszy rzut oka na zdjęciu nie ma nic podejrzanego, ot, zwykłe zdjęcie z wakacji nad morzem – jakiś mężczyzna stojący na plaży w nonszalanckiej pozie z butelką w dłoniach. Jednak to, co na fotografii najważniejsze, jest sprytnie ukryte przed okiem człowieka. Pod emotką z sercami miast oczu znajduje się para nagich dzieci w niedwuznacznej pozycji. Właśnie przez tę scenę zdjęcie to zostało dodane do repozytorium fotografii zakazanych.

 class="wp-image-1104392"

Algorytmy Facebooka skanują przesyłane sobie przez Messengera wiadomości w poszukiwaniu treści zabronionych w tym – pornografii dziecięcej. Budowane przez lata bazy zdjęć i filmów pomagają szybciej wykryć tego typu materiały, zablokować ich rozprzestrzenianie, a także zwrócić ewentualnie uwagę odpowiednich służb na użytkownika.

Przymusowy odpoczynek od Facebooka i Messengera

Jeśli mamy znajomych o tak specyficznym poczuciu humoru i odeślemy ładnie wykadrowane felerne zdjęcie, na 72 godziny zostanie nam zablokowana możliwość publikowania postów na medium społecznościowy, do tego dojdzie także 3-dniowy ban na rozmowy na Messengerze.

REKLAMA

Niedawno opublikowałeś coś, co narusza zasady Facebooka, więc tymczasowo zablokowano Ci możliwość korzystania z tej funkcji. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź Centrum pomocy.

Aby uniknąć ponownego zablokowania, upewnij się, że przeczytałeś i zrozumiałeś Standardy społeczności Facebooka.

Blokada będzie aktywna przez 3 dni.

Jeśli uważasz, że nie jest to sprzeczne z naszymi Standardami społeczności, powiadom nas o tym.

Zwykle namawiam do pomocy znajomym, ale może raczej nie w tym wypadku. Nie kadrujcie im tego zdjęcia.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA